Kód: 1695 | Značka: Alavis

ALAVIS SAMMY 30cpc

Neohodnotené
€18,80
dostupnosť 1-2 dni

ALAVIS™ SAMMY je veterinárny prípravok pre psy a mačky obsahujúci kombináciu látok SAM-e a Silybinu – extraktu z pestreca mariánskeho. Obe látky sú známe pre svoj pozitívny vplyv na pečeň a jej regeneráciu. Pečeň je hlavným a najdôležitejším orgánom pre metabolizmus a detoxikáciu organizmu. V pečeni prebieha metabolizmus sacharidov, lipidov, aminokyselín, detoxikácia amoniaku, degradácia cholesterolu, hému, ďalej sa v pečeni tvoria, degradujú a inaktivujú hormóny, vznikajú tu plazmatické proteíny a nemenej dôležitou funkciou je zásoba energie (lipidov a glykogénu), železa a vitamínov.

Kategória: pre zvieratá

Účinná látka SAM-e  - S-adenozylmetionín je zlúčenina, bežne sa vyskytujúca v organizme, ktorá podporuje proces metylácie, t.j. znásobuje počet prospešných enzymatických procesov v organizme. S pribúdajúcim vekom tejto zlúčeniny však ubúda, čo má za následok, že sa ľahšie organizmus unaví, rovnako dochádza aj k problémom s kĺbmi. Z tohto hľadiska je potrebné tento prvok dopĺňať, aby sme predchádzali problémom so spojivovým tkanivom v kĺboch, aby sme tlmili bolesti kĺbov či prejavy artritídy, zároveň však podporovali mobilitu chrupaviek a chránili ich pred degeneráciou.

Silybín z pestreca mariánskeho je dlhé roky známy a využívaný pre jeho hepatoprotektívny účinok, t.j. chráni pečeňové bunky (hepatocyty), zabraňuje ich rozpadu a pomáha pri regenerácii poškodenej bunkovej membrány. Súčasné užívanie látok SAM-e a silibínu má výrazne pozitívny vplyv na regeneráciu pečene.

V poslednom čase si látka SAM-e nachádza význam aj pri kognitívnych poruchách (demencia) u geriatrických psov a mačiek. So zvyšujúcim sa vekom týchto zvierat sa u nich stretávame s rozvojom demencie a pomocou látky SAM-e je možné tieto zmeny zmierniť.

 

ZLOŽENIE:

Účinné látky obsiahnuté v prípravku ALAVIS™ SAMMY:

SAM-e (S-adenosyl methionin) – 200 mg

Silybin (extrakt z pestreca mariánskeho) – 24 mg

Súčasné užívanie látok SAM-e a Silybinu má výrazný pozitívny vplyv na regeneráciu pečene. V poslednom čase sa nachádza význam látky SAM-e i pri kognitívnych poruchách (demencii) geriatrických psov a mačiek. So zvyšujúcim sa vekom týchto zvierat sa u nich stretávame s rozvojom demencie a pomocou látky SAM-e je možné tieto zmeny zmierniť.

Pomocné látky: stearan horečnatý, modifikovaný škrob a želatína.

 

DÁVKOVANIE:

Hmotnosť psa/mačky

Denná dávka

1-5 kg

½ kapsuly

5-10 kg         

1 kapsula

10-20 kg

2 kapsuly

20-35 kg

3 kapsuly

35-45 kg

4 kapsuly

45-60 kg

5 kapsúl

60-70 kg

6 kapsúl

70 a viac kg

7 kapsúl

Spôsob použitia: Kapsuly sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania do tlamy zvieraťa, či s malým kúskom potravy. Kapsulu je možné roztvoriť a obsah zmiešať s vodou či s malým kúskom potravy. Prípravok podávajte aspoň 60 minút pred podaním stravy.

Dĺžka podávania: Pri akútnom zápale pečene či pankreatitíde podávajte prípravok 1-3 mesiace denne.

Pri chronických pečeňových ťažkostiach podávajte prípravok denne 2-3 mesiace a pri vysokorizikových pacientoch či pri pacientoch s výrazným poškodením pečene podávajte prípravok 2xtýždenne dlhodobo po 1-3 mesačnej dennej kúre.


Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie