YaoMedica je mladšou sestrou značky MycoMedica, ktorá na českom i slovenskom trhu pôsobí už od roku 2010.

Rodinnú firmu založil Milan Schirlo, ktorý sa 20 rokov zaoberá liečivými hubami a tradičnou čínskou medicínou: "Keď sme firmu zakladali, dali sme si za cieľ vyrábať produkty z kvalitných surovín, ktoré budú účinné a budú ľuďom naozaj pomáhať."

YaoMedica je nový rad alkoholových tinktúr, ktoré svojim zložením vychádzajú z bylinných receptov tradičnej čínskej medicíny.

4000 rokov skúseností a overených postupov nás utvrdzujú v tom, že tradičná čínska medicína má svoje miesto aj v dnešnej dobe. Záujem o ňu rastie práve vďaka jej celostnému pohľadu na človeka tzn., že sa na ľudské telo pozerá komplexne, ako na celok, a zároveň ho vníma ako súčasť okolitého prostredia.

Yao znamená „liečivka“ - bylinka, minerál alebo napríklad mušle. Čínska medicína na liečbu zdravotných ťažkostí málokedy používa jednotlivé bylinky samostatne, ale vždy v kombinácii niekoľkých druhov. Tie sa spoločne varia alebo macerujú. Až ich interakciou je možné dosiahnuť požadovaný účinok.

Spôsobov spracovania Yao je v čínskej fytoterapii niekoľko. Najčastejšie sa používajú odvary, kedy sa bylinky varia cca 20 minút vo vode. Ďalším variantom sú tabletky wan, kedy sa Yao extrahujú a lisujú do malých guličiek. Tinktúry (v starej Číne nazývanej tiež „medicinálne vína“) sú treťou formou spracovania, kedy sa využíva účinok alkoholu.

Využitie alkoholu pri výrobe tinktúr má svoje opodstatnenie. Pomáha lepšie extrahovať účinné látky z jednotlivých Yao a zároveň podporuje ich vstrebávanie do ľudského organizmu. Zistilo sa, že vďaka alkoholu dochádza k vylúčeniu väčšieho množstva účinných látok než napríklad pri výrobe wanov.

Ďalej alkohol sám o sebe je veľmi yangový a má teda „rozhýbávací“ účinok na krvný obeh, dokáže uvoľňovať svaly a kĺby a celkové napätie v organizme. Alkohol v kombinácii s bylinami podporuje celkovú vitalitu a mierni bolestivé stavy. Toto si ľudia (šamani, liečitelia, lekári) uvedomovali už v dávnych dobách. Záznam na vešteckých kostiach z doby dynastie Shang (1765 – 1122 pred n. l.) sa v Číne považuje za najstaršiu bylinnú receptúru. Zmienky o tinktúrach nájdeme aj v dochovaných dielach starých majstrov, napr. Zhang Zhong Jing použil alkohol v niekoľkých svojich slávnych receptoch, majster Sun Si Miao používal cez 80 tinktúr na liečbu svojich pacientov.

YaoMedica Biela rieka 50ml
YaoMedica Biela rieka 50ml
€12,90

Základom tinktúry BIELA RIEKA sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime.

Skladom  (1 ks)
Detail
Kód: 616
YaoMedica Biely zámotok 50 ml
YaoMedica Biely zámotok 50 ml
€12,90

Základom tinktúry BIELY ZÁMOTOK  sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime. 

Skladom  (1 ks)
Detail
Kód: 105
YaoMedica Bijúcí zvon 50ml
YaoMedica Bijúcí zvon 50ml
€12,90

Základom tinktúry Bijúci zvon sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime. 

Skladom  (1 ks)
Detail
Kód: 682
YaoMedica Blokáda cisára 50ml
YaoMedica Blokáda cisára 50ml
€12,90

Základom tinktúry BLOKÁDA CISÁRA sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime.  Tinktúra BLOKÁDA CISÁRA  vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Xue Fu Zhu Yu Tang.

Skladom  (1 ks)
Detail
Kód: 615
YaoMedica Burácanie hory 50 ml
YaoMedica Burácanie hory 50 ml
€12,90

Základom tinktúry BURÁCANIE HORY  sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime.  Tinktúra BURÁCANIE HORY  vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny She Mu Tang .

Skladom  (1 ks)
Detail
Kód: 69
YaoMedica Císárov poklad 50ml
YaoMedica Císárov poklad 50ml
€12,90

Základom tinktúry CISÁROV POKLAD sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime.  Tinktúra CISÁROV POKLAD  vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Rou Fu Bao Yuan Tang. 

Skladom  (1 ks)
Detail
Kód: 626
YaoMedica Copy cisárovnej 50 ml
YaoMedica Copy cisárovnej 50 ml
€12,90

Základom tinktúry COPY CISÁROVNEJ  sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime.  Tinktúra COPY cisárovnej  vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Nu Huang Bian Zi Tang . 

Skladom 
Detail
Kód: 71
YaoMedica Cordyceps 50 ml
YaoMedica Cordyceps 50 ml
€12,90

Základom tinktúry CORDYCEPS  sú čínske huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime.  Tinktúra CORDYCEPS  vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny. 

Skladom  (1 ks)
Detail
Kód: 84
YaoMedica Červená modrinka 50ml
YaoMedica Červená modrinka 50ml
€12,90

Základom tinktúry Červená modrinka sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime.  Tinktúra Červená modrinka vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Chuang Shang Run Hua.

Skladom  (1 ks)
Detail
Kód: 667
YaoMedica Čisté dráhy 50ml
YaoMedica Čisté dráhy 50ml
€12,90

Základom tinktúry Čisté dráhy sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime.  Tinktúra Čisté dráhy vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Xiao Huo Luo Pian. 

Skladom  (1 ks)
Detail
Kód: 680
YaoMedica Čistota perly 50 ml
YaoMedica Čistota perly 50 ml
€12,90

Základom tinktúry ČISTOTA PERLY  sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime.  Tinktúra ČISTOTA PERLY  vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Zhen Zhu An Chuang Tang . 

Skladom  (1 ks)
Detail
Kód: 76
YaoMedica Dang Gui 50 ml
YaoMedica Dang Gui 50 ml
€12,90

Základom tinktúry DANG GUI  sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime.  Tinktúra DANG GUI  vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny.

Skladom  (1 ks)
Detail
Kód: 87
Hore
Ďalšie produkty
114 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie