Kód: 0175 | Značka: NOW FOODS

Glutatión (Glutathione) 500 mg Now Foods

Neohodnotené
€28,99
Skladom (1 ks)

Glutatión (Glutathione) 500 mg Now Foods. Glutatión, označovaný ako „otec všetkých antioxidantov“, je silný antioxidant, ktorý pomáha bojovať proti voľným […]

Kategória: Výživové doplnky

Glutatión (Glutathione) 500 mg Now Foods. Glutatión, označovaný ako „otec všetkých antioxidantov“, je silný antioxidant, ktorý pomáha bojovať proti voľným radikálom a ktorý si získal veľkú pozornosť pre svoje zdravotné prínosy. Má obrovskú schopnosť bojovať proti oxidačnému stresu a neutralizovať škodlivé voľné radikály. Glutatión sa skladá z troch typov molekúl známych ako aminokyseliny (1) (glutamínu, glycínu a cysteínu). V skutočnosti, vaše telo potrebuje glutatión, aby ste mohli žiť zdravo. Vedci dokonca navrhli jeho hladiny ako skvelý prediktor dĺžky života (2, 3). Glutatión sa nachádza v každej bunke v tele. A nachádza sa tam z dobrého dôvodu.

Tento „majster“ antioxidant chráni ľudské telo ako málokto iný z antioxidantov. Glutatión ako antioxidant, zabraňuje a odďaľuje poškodenie buniek; ako aj na detoxikáciu chemikálií v pečeni (4). Je tiež dôležitý pre zdravie imunitného systému a reguláciu bunkového rastu a smrti (5). Glutatión (4) tiež posilňuje (recykluje) ďalšie antioxidanty, ako je vitamín C a vitamín E, ako aj kyselina alfa-lipoová (6) a CoQ10. 

Keď sú tieto tri aminokyseliny spojené do glutatiónu, získajú silu na detoxikáciu nebezpečných voľných radikálov, toxických liekov a ťažkých kovov. Tento mechanizmus chráni celé vaše telo pred dysfunkciou a chorobami (1, 7, 8).

Glutatión tiež chráni aj vaše mitochondrie a zaisťuje, že vaše bunky sú schopné vytvárať energiu, ktorú vaše telo potrebuje. Mitochondrie (9) sú „elektrárne“ vašich buniek. Každá z vašich buniek má mitochondrie, ktoré premieňajú glukózu, aminokyseliny a tuky na energiu.

Glutatión zabezpečuje, že ťažké kovy, organické toxíny a voľné radikály vznikajúce pri normálnom metabolizme nepoškodzujú mitochondrie.

Nedostatok glutatiónu zvyšuje náchylnosť na oxidačný stres, ktorý môže byť základnou príčinou mnohých chorôb vrátane rakoviny, srdcových chorôb, Parkinsonovej a Alzheimerovej choroby (10).

Hladiny glutatiónu v tele môžu byť znížené mnohými faktormi, vrátane nesprávnej výživy, toxínov v životnom prostredí a stresu. Jeho hladina tiež klesá s vekom.

Znižuje oxidačný stres

Glutatión znižuje reaktívne formy kyslíka (ROS) a oxidačný stres v tele, ktorý by inak poškodzoval bunky a DNA.  Oxidačný stres nastáva, keď existuje nerovnováha medzi produkciou voľných radikálov a schopnosťou tela bojovať proti nim. Príliš vysoké úrovne oxidačného stresu môžu byť predzvesťou viacerých chorôb. Patria sem cukrovka, rakovina a reumatoidná artritída. Glutatión pomáha odvrátiť vplyv oxidačného stresu, ktorý môže následne znížiť chorobu.

Článok citovaný v Journal of Cancer Science and Therapy (11) naznačil, že nedostatok glutatiónu vedie k zvýšeným hladinám oxidačného stresu, ktorý môže viesť k rakovine. Uvádza tiež, že zvýšené hladiny glutatiónu zvýšili hladiny antioxidantov a odolnosť voči oxidačnému stresu v rakovinových bunkách.

Glutatión je rovnako dôležitý pre regeneráciu ďalších antioxidantov, ktoré vaše telo potrebuje, ako je vitamín C a vitamín E. Zvyšuje vašu celkovú antioxidačnú obranu tela.

Znižuje zápal

Glutatión blokuje produkciu väčšiny zápalových cytokínov. Ak trpíte chronickými zdravotnými problémami, cytokíny vás môžu udržiavať v stave neustáleho zápalu nízkeho stupňa (12). Nedostatok glutatiónu spôsobuje zápal. Blokovanie zápalových dráh (MAPK a iNOS) obnovilo jeho hladiny.

To naznačuje, že glutatión a zápal sú vo veľmi tesnom vzájomnom vzťahu (13). Na druhej strane glutatión blokuje NF-κ, hlavný kontrolór zápalu v tele. Tento proteínový komplex zvyšuje aktivitu rôznych zápalových génov a ich produktov (14). Množstvo ochorení dýchacích ciest a pľúc je spôsobených nadmerným zápalom a môžu mať prospech z obnovenia zdravých hladín glutatiónu (12).

Úzkosť, depresia a stres

Výskum odhalil, že ľudia s depresiou majú nízke hladiny glutatiónu (14, 15). V súlade s tým, glutatión zabránil depresii v strese. A čo viac, lieky proti úzkosti môžu fungovať čiastočne zvýšením jeho hladín (16, 17).

OCD a schizofrénia

Ľudia so schizofréniou majú nízku hladinu glutatiónu. NAC, ktorý zvyšuje hladiny glutatiónu v mozgu, zlepšil symptómy schizofrénie v klinických štúdiách (18).

Ľudia s OCD môžu mať nízke hladiny glutatiónu v určitých častiach mozgu a vysoké hladiny voľných radikálov v krvi. Posilnenie glutatiónu môže zlepšiť antioxidačnú obranu, odolnosť voči stresu a celkovú závažnosť symptómov (19, 14, 17).

Keďže viaceré lieky používané na liečbu bipolárnej poruchy účinkujú zvýšením hladín glutatiónu, jeho prirodzené zvýšenie môže tiež pomôcť stabilizovať náladu a symptómy (20).

Autizmus a ADHD

Deti s diagnostikovaným autizmom majú približne o 20 – 40 % nižšie hladiny glutatiónu ako ich neautistickí rovesníci. Majú rôzne abnormality pri tvorbe a obnove aktívnej formy glutatiónu (21, 22, 23, 1).

Orálny a transdermálny glutatión sa vyvíja na obnovenie hladín u autistických detí (1).

Ľudia s ADHD majú nízku hladinu glutatiónu a vysokú hladinu oxidačného stresu. Pycnogenol, ďalší prírodný booster glutatiónu, normalizoval hladinu glutatiónu a celkovú hladinu antioxidantov u detí s ADHD (24, 25).

Kým nevyjdú ďalšie štúdie, mali by ste byť opatrní s doplnkami glutatiónu pre deti s autizmom alebo ADHDNezabudnite sa porozprávať s lekárom pred pridaním doplnku pre vaše dieťaťa.

Znižuje poškodenie buniek pri alkoholickom a nealkoholickom stukovatení pečene

Bunková smrť v pečeni môže byť zhoršená nedostatkom antioxidantov, vrátane glutatiónu. To môže viesť k stukovateniu pečene u tých, ktorí užívajú alkohol nad rámec, aj u tých, ktorí ho neužívajú. Ukázalo sa, že glutatión zlepšuje hladiny bielkovín, enzýmov a bilirubínu v krvi jedincov s alkoholickým a nealkoholickým chronickým tukovým ochorením pečene.

Štúdia (26) zistila, že orálne podávaný glutatión mal pozitívny vplyv na ľudí s nealkoholickým stukovatením pečene po proaktívnych zmenách životného štýlu. V tejto štúdii bol glutatión poskytovaný vo forme doplnkov v dávke 300 miligramov denne počas štyroch mesiacov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Glutatión (redukovaná forma) 500 mg, extrakt z ostropestreca mariánskeho (Silybum marianum) (ovocie/semená) (štandardizované do 80 mg Silymarín Flavonoidy - ekvivalent 80%) 100 mg, kyselina alfa-lipoová 50 mg

Ostatné zložky: Hypromelóza (celulózová kapsula), mikrokryštalická celulóza, stearát horečnatý (rastlinný zdroj) a oxid kremičitý.

Neobsahuje: pšenicu, lepok, sóju, mlieko, vajcia, ryby, mäkkýše alebo orechy.

Ďalšie informácie: Len pre dospelých. Ak ste tehotná/dojčíte, užívate lieky alebo máte zdravotný problém, poraďte sa s lekárom. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Dávkovanie: Užívajte 1 kapsulu denne, najlepšie nalačno. Po otvorení skladujte pri izbovej teplote a suchom mieste.

Krajina pôvodu: USA

Veľkosť balenia: 30
Forma: veg. kapsule
výživový doplnok
 bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie