Kód: 3163 | Značka: Webber Naturals

Horčík 250 mg Webber Naturals

Neohodnotené
€10,19
Skladom (1 ks)

Horčík (Magnézium) 250 mg Webber Naturals. Horčík je jedným z najdôležitejších minerálov pre udržanie zdravia a vyžaduje si ho vysoký počet [

Kategória: Výživové doplnky

Horčík (Magnézium) 250 mg Webber Naturals. Horčík je jedným z najdôležitejších minerálov pre udržanie zdravia a vyžaduje si ho vysoký počet reakcií v tele. Horčík je nevyhnutný pre syntézu bielkovín, DNA a RNA a zohráva úlohu v našom metabolizme a bunky používajú horčík na transport iónov vápnika a draslíka cez bunkové steny. 

Asi viete, že horčík je nevyhnutný minerál pre kosti a svaly. Je však tiež nevyhnutný pre vaše srdce, mozog a nervový systém, pre výrobu antioxidantov na odvrátenie chorôb a pre správne fungovanie stoviek enzýmov, ktoré riadia a regulujú telo.

Pomáha udržiavať naše kosti silné

Horčík tiež hrá kľúčovú úlohu v štrukturálnom vývoji našich kostí. Štúdia American Journal of Clinical Nutrition Scientists z roku 2014 uviedla, že nedostatok horčíka je spojený s nízkou hustotou kostí. To vás môže vystaviť riziku rednutia kostí, ako je osteoporóza.

Je známe, že horčík znižuje rýchlosť, ktorou kosti degradujú alebo sa rozpadajú. A nedostatok horčíka môže mať za následok krehké kosti. Štúdia z roku 2013 hovorí, že vyvážená hladina horčíka v kostiach je rozhodujúca pre zdravie kostí (3) - príliš málo horčíka prispieva k úbytku kostnej hmoty.

Horčík je preto dôležitý, aby sa zabránilo úbytku kostnej hmoty. Výskum ukazuje, že ľudia, ktorí prijímajú vyššie množstvo horčíka (4) v potrave a doplnkoch výživy, majú vyššiu kostnú minerálnu hustotu. To je dôležité pre zníženie rizika zlomenín kostí a osteoporózy.

Podporuje funkciu svalov

Horčík je tiež potrebný na kontrakciu a relaxáciu svalov, vrátane svalov vo vašom srdci (1). Horčík funguje ako prírodný blokátor vápniku - ktorý spúšťa svalové kontrakcie - a pomáha bunkám relaxovať (2).

Svalové kŕče sú bolestivé svalové kontrakcie a jednou z funkcií horčíka v tele je zabrániť im. V tele vápnik a horčík súťažia a viažu sa na ne rovnaké bielkoviny vo svaloch. Nahromadenie vápnika vedie k nadmernému kontrakcii svalov, čo vedie k kŕčom alebo zášklbom. Horčík reguluje tieto kontrakcie a umožňuje svalom relaxovať.

Pomáha zvládanie stresu

Horčík je životne dôležitý pre zdravé fungovanie mozgu. Nedostatok horčíka v potrave môže prispieť k zvýšeniu stresu, čo môže zasa ovplyvniť hladinu horčíka.

Podporuje zdravie srdca

Vaše srdce je sval a rovnako ako každý iný sval potrebuje pre svoju normálnu a zdravú funkciu horčík. Horčík je elektrolyt, ktorý hrá úlohu pri kontrakcii a relaxácii svalov. Optimálny príjem horčíka podporuje kardiovaskulárne zdravie.

Krvný tlak

Odborníci z Harvardskej lekárskej fakulty uvádzajú horčík ako jeden z kľúčových minerálov pre zdravý krvný tlak. Je to preto, že horčík pomáha krvným cievam relaxovať, čo je dôležitý faktor pri regulácii krvného tlaku. Horčík podporuje zdravé hladiny krvného tlaku už v normálnom rozmedzí.

Pravidelnosť čriev

Niektorí ľudia môžu mať spomalené trávenie, ktoré môže viesť k občasnej zápche. Horčík sa podieľa na relaxácii svalov vrátane svalov v črevnej stene. Niektoré soli horčíka nasávajú vodu do črevného traktu a uľahčujú pohyb čriev. Citrát a glycinát horečnatý sú biologicky dostupnejšie a pomáhajú zlepšovať hladinu horčíka.

PMS

Užívanie horčíka je pre ženy veľmi dôležité. Štúdie preukázali, že môže pomôcť pri znižovaní osteoporózy. Medzi prínosy horčíka pre zdravie u žien patrí úľava od príznakov menopauzy a predmenštruačného syndrómu (PMS).

Nízka hladina horčíka v krátkom čase nespôsobí príznaky. Chronicky nízke hladiny však môžu zvýšiť riziko vysokého krvného tlaku, srdcových chorôb, cukrovky typu 2 a osteoporózy. Nízka hladina horčíka bola tiež spojená s osteoporózou, úzkosťou, podráždenosťou, depresiou a poruchou pozornosti s hyperaktivitou (ADHD).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Horčík (oxid, malát, glycerofosfát) 250 mg

Ostatné zložky: Mikrokryštalická celulóza, povlak (uhľohydrát gumy, oxid titaničitý, polydextróza, triacetín, polyetylénglykol, glycerol), sodná soľ kroskarmelózy, rastlinný stearát horečnatý (mazivo), kyselina stearová, oxid kremičitý.

Ďalšie informácieNeužívajte, ak máte problémy s ochorením obličiek alebo srdca spojené s atrioventrikulárny blokádou. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: 1-2 kaplety denne alebo ako určí lekár/lekárnik.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie