Kód: 117 | Značka: MycoMedica

Huby a ich liečivé účinky - Pavel Valíček

Neohodnotené
€8,50
Skladom (1 ks)
Kategória: Vitálne huby

Kniha známeho propagátora čínskej medicíny v západnom svete Petera Deadman "Žite dobre, žite dlho" sa zaoberá čínskou tradíciou Yang Sheng (jang-šeng), slovensky pestovanie života. Táto tradícia sa nepretržite vyvíjala vyše 2 500 rokov a slúži ako praktický návod na starostlivosť o telo, myseľ a ducha. Jej učenie môže ľuďom pomôcť zlepšiť zdravie a dožiť sa dlhšieho veku, a to prostredníctvom kultivácie mysle, emócií, stravovanie, cvičenie, sexuálneho správania a mnohých ďalších aspektov ľudského života. A ako v tejto knihe uvidíte, účinnosť tohto učenia opakovane potvrdzujú výsledky moderného výskumu v oblasti životného štýlu. Obsah knihy si môžete pozrieť tu. Ukážky tu a tu. Pevná väzba, 425 strán, v českom jazyku, ISBN 978-80-907261-0-9
STRUČNÝ OPIS KNIHY Kniha "Žite dobre, žite dlho" sa podrobne zaoberá tradičnou čínskou filozofiou Yang Sheng a možnosťami jej využitia pre zlepšenie nášho života. Yang Sheng považuje ľudské telo za súčasť okolitého prostredia, prirodzených a stále sa opakujúcich cyklov a univerzálnych zákonov prírody a verí, že ak žijeme dobre, môžeme žiť aj dlho. Kniha podrobne popisuje prístupy k zdraviu, ktoré sa vyvinuli po viac ako 25 storočia a tvorí praktický a zrozumiteľný návod, ako sa starať komplexne o naše telo, myseľ i dušu. Kniha ukazuje cestu, ako zlepšiť naše zdravie, predĺžiť si život pomocou cibrenie mysle, emócií, zmenou stravovania, cvičením, skvalitnením spánku, sexuálneho správania a ďalších aspektov. Okrem tradičných tém sa sústreďuje aj na život človeka v modernej dobe, na jeho sociálne väzby a väzby k okolitému prostrediu a radí, ako uplatniť múdre yangshengské princípy na rôzne situácie ako sociálna spravodlivosť, vzdelanie, moderné pôrod, zmeny klímy, zhoršovanie životného prostredia a udržateľnosť poľnohospodárstva. Kniha osloví svojou čitateľnosť a jednoduchosťou každého čitateľa, ktorý sa zaujíma o svoje zdravie. Je základným textom pre študentov tradičnej čínskej medicíny. Pre skúsených praktiky ponúkne určite veľké množstvo inšpiratívnych myšlienok. O AUTOROVI Autorom knihy "Žite dobre, žite dlho" je jeden z najznámejších propagátorov tradičnej čínskej medicíny v západnom svete Peter Deadman. Žije v Anglicku a čínsku medicínu študuje, praktizuje, píše a učia o nej viac ako 45 rokov. Zaoberá sa dlhodobo učením Yang Sheng a cvičením Qi Gong. Napísal tiež akupunktúrne manuál, ktorý používa väčšina akupunkturistov v Európe. Peter Deadman tiež vydáva odborný časopis The Journal of Chinese Medicine.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie