Pri objednávke nad 50€ z tovaru, využite zľavu 5% na ďalší nákup do 15.05.2022
Kód: 3155 | Značka: NOW FOODS

Kyselina hyalurónová, dvojitá sila 100 mg Now Foods

Neohodnotené
€25,49
Skladom (1 ks)

Kyselina hyalurónová, dvojitá sila 100 mg Now Foods. Kyselina hyalurónová je polysacharid (typ uhľohydrátu), ktorý sa vyskytuje vo veľkých množstvách […]

Kategória: Výživové doplnky

Kyselina hyalurónová, dvojitá sila 100 mg Now Foods. Kyselina hyalurónová je polysacharid (typ uhľohydrátu), ktorý sa vyskytuje vo veľkých množstvách v koži, kĺboch a očiach, poskytuje lubrikáciu a udržuje tkanivá hydratované. V najvyšších koncentráciách sa nachádza v očiach a kĺboch. Jej primárnou funkciou je zachytávať vodu vo vnútri tkanivových buniek, udržiavať oči vlhké a kĺby lubrikované. Pôsobí ako vankúš a mazivo v kĺboch a iných tkanivách.

To, čo robí kyselinu hyalurónovú takou fascinujúcou látkou zodpovednou za celý rad kľúčových úloh, je spôsob, akým je priťahovaná a viaže sa na molekuly vody. Následne môže pomôcť zvýšiť hydratáciu na špecifických cieľových miestach. Niektorí ľudia používajú kyselinu hyalurónovú na podporu zdravia pokožky a boj proti známkam starnutia. Môže tiež pomôcť pri hojení rán. Niektorí lekári tiež používajú kyselinu hyalurónovú na zmiernenie bolesti kĺbov u ľudí s artritídou.

S pribúdajúcim vekom hladina kyseliny hyalurónovej klesá. Takže ako starnete, doplnok kyseliny hyalurónovej môže pomôcť pri liečbe (potrebná konzultácia s lekárom) alebo prevencii zdravotných stavov súvisiacich so starnutím. Ukázalo sa, že aj faktory ako dym a znečistenie ovzdušia urýchľujú proces poklesu.

Prolín, tiež známy ako l-prolín, je neesenciálna aminokyselina s funkciami zodpovednými za obnovu tkaniva, tvorbu kolagénu, prevenciu artériosklerózy a udržiavanie krvného tlaku. Štruktúra aminokyselín prolínu je jedinečná, pretože je to jediná aminokyselina, kde je bočný reťazec pripojený k proteínovej kostre dvakrát, čo tvorí päťčlenný kruh obsahujúci dusík, ako je vysvetlené v Bioinformatike pre genetikov (1).

Prolín je jediným prekurzorom hydroxyprolínu, hlavnej zložky kolagénu. Kolagén, ktorý predstavuje takmer 80 % hmotnosti spojivového tkaniva, zohráva kľúčovú úlohu v stavbe tela a jeho mechanickej odolnosti. Je to akýsi „cement“, ktorý drží pohromade kožu, chrupavku, väzy, šľachy, cievy a tepny.

Udržiavanie týchto odlišných štruktúr vyžaduje neustálu obnovu kolagénu z prolínu, hydroxyprolínu a glycínu. Prolín a jeho derivát, hydroxyprolín, sa používajú pri biosyntéze niekoľkých proteínov a podieľajú sa na mnohých biologických funkciách, pričom zohrávajú osobitnú úlohu pri udržiavaní spojivového tkaniva. Toto podporné tkanivo je prítomné na rôznych miestach v tele, vrátane krvných ciev, svalov, kĺbov, kože, vlasov a nechtov.

Bez prolínu a ďalších aminokyselín, ktoré tvoria kolagén, telo nemôže liečiť rany, udržiavať zdravé kĺby ani budovať svaly.

Kyselina alfa-lipoová, si v posledných rokoch získala veľkú pozornosť. Kyselina alfa-lipoová je zlúčenina, ktorá sa prirodzene nachádza v každej bunke ľudského tela. Kyselina alfa-lipoová je organická zlúčenina v tele, ktorá pôsobí ako silný antioxidant. Antioxidačné vlastnosti kyseliny alfa-lipoovej sú spojené s niekoľkými výhodami, medzi ktoré patrí nižšia hladina cukru v krvi, zníženie zápalu, spomalenie starnutia pokožky a zlepšenie nervových funkcií. To znamená, že dokáže neutralizovať škodlivé zlúčeniny nazývané voľné radikály, ktoré poškodzujú bunky na genetickej úrovni (2).

Kyselina alfa-lipoová môže tiež recyklovať „použité“ antioxidanty vrátane vitamínu C, vitamínu E a silnej aminokyselinovej zlúčeniny známej ako glutatión (2). Kedykoľvek tieto antioxidanty neutralizujú voľný radikál, destabilizujú sa a samy sa stávajú voľnými radikálmi. Kyselina alfa-lipoová ich pomáha obnoviť tým, že absorbuje prebytočné elektróny a premení ich na chrbát do ich stabilnej formy.

ALA je prítomná v mitochondriách, ktoré sú hnacou silou buniek. ALA je rozhodujúca pre trávenie, vstrebávanie a tvorbu energie. Pomáha enzýmom premieňať živiny na energiu. Má tiež antioxidačné vlastnosti.

Extrakt z hroznových jadierok (Vitis vinifera), je prírodná látka dostupná ktorá sa získava z hroznových semien. Hrozno a extrakt z hroznových jadierok majú dlhú históriu kulinárskeho a medicínskeho využitia. Dnes vieme, že hroznové semená sú bohaté na antioxidanty, vrátane fenolových kyselín, antokyanov, flavonoidov a oligomérnych proantokyanidínových komplexov (OPC).

V skutočnosti je extrakt z hroznových jadierok jedným z najznámejších zdrojov proantokyanidínov (3, 4). Vďaka vysokému obsahu antioxidantov môže extrakt z hroznových jadierok pomôcť predchádzať chorobám a chrániť pred oxidačným stresom, poškodením tkaniva a zápalom (5).

Hroznové jadierka zlepšujú hladinu kolagénu a pevnosť kostí. Zvýšená spotreba flavonoidov môže zlepšiť syntézu kolagénu a tvorbu kostí. Ako bohatý zdroj flavonoidov môže GSE pomôcť zvýšiť hustotu a silu kostí. Užívanie hroznových jadierok môže zvýšiť hustotu kostí, obsah minerálov a silu kostí (6, 7).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Sodík (z hyaluronátu sodného) 10 mg, kyselina hyalurónová (z hyaluronátu sodného) 100 mg, L-prolín (vo voľnej forme) 100 mg, kyselina alfa-lipoová 50 mg, extrakt z hroznových jadierok (Vitis vinifera) (štandardizovaný pre polyfenoly) 25 mg

Ostatné zložky: Celulóza (kapsula), ryžová múka, stearát horečnatý (rastlinný zdroj) a oxid kremičitý.

Neobsahuje: zložky pšenice, lepku, sóje, mlieka, vajec, rýb, mäkkýšov alebo orechov.

Ďalšie informácie: Len pre dospelých. Ak ste tehotná/dojčíte, užívate lieky alebo máte zdravotný problém, poraďte sa s lekárom. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Dávkovanie:Užívajte 1 kapsulu 1 až 2 krát denne s jedlom. Po otvorení skladujte na chladnom a suchom mieste.

Krajina pôvodu: USA

Veľkosť balenia: 60
Forma: veg. kapsle 
výživový doplnok Kyselina hyalurónová, dvojitá sila 100 mg
 bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie