Kód: 163 | Značka: MycoMedica

Mycomedica Agarikon 90 tabliet

Neohodnotené
€28,90
Skladom (1 ks)
Kategória: Vitálne huby
Agarikon (verpáník lekársky) je huba, ktorá sa v Európe používa už od čias Antiky. Jeho využitie vtedy zdokumentoval už lekár Nerovho armády Dioscorides v roku 65 nášho letopočtu. Viac informácií nájdete vo verejne dostupných zdrojoch, napríklad na internete. Prečo je 30% polysacharidov u nášho Agarikonu optimálnej koncentrácie? Vysvetlenie nájdete tu. Hubovú surovinu, ktorú používame pri výrobe našich MycoMedica produktov, dovážame z Číny, z lokalít, ktoré majú ideálnu klímu a podmienky pre rast. Dali sme na odporúčanie nášho nemeckého partnera, ktorý používa rovnakú hubovú surovinu z rovnakých lokalít. Vďaka správne zvoleným pestovateľom svoje produkty predáva na nemeckom trhu už viac ako 40 rokov. A to nás inšpiruje. Všetku hubovú surovinu si nechávame testovať v nemeckej nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov. Testujeme tiež PAHs a rádioaktivitu. Testujeme každú šaržu. Takto obsiahle testy žiadny iný výrobca v Čechách neponúka (ak hovorí, že áno, vyžiadajte si ich). A u húb sú takéto testy veľmi dôležité.

Verpáník lekársky (Laricifomes officinalis, Agarikon, Quinine Čonka) je chorošovitá drevokazná huba, ktorá rastie na severnej pologuli, a to hlavne vo vyšších oblastiach Európy (napr. V Alpách, Karpatoch), Rusku, Kanade, Ázii atď. Napadá hlavne smrekovce a vytvára vytrvalé plodnice, ktoré môžu byť aj viac ako 60 cm dlhé. Tvarom pripomínajú kopyto alebo stĺp. Sprvu sú žlto biele a mäkké, ale s pribúdajúcimi rokmi tmavnú (bývajú žltohnedé) a tvrdnú. Huba nie je jedovatá, ale vzhľadom k svojej konzistencii a chuti, ktorá je pomerne horká, sa nevyužíva v kuchyni. Anglický názov je odvodený práve od horkej chuti, ľudia si totiž mysleli, že obsahuje chinín. Verpáník sa môže sušiť a drviť na prášok, používať kúsky na odvary a čaje atď. Je využívaná po tisícročia, bol nájdený aj u múmie staré 5000 rokov, ktorá bola uchovaná v ľade.

Viac informácií nájdete vo verejne dostupných zdrojoch, napríklad na internete.
  
Obsah balenia: 90 kapsúl á 500mg extraktu - v želatínových či rastlinných kapsuliach (rastlinné sú vhodné aj pre vegánov)
Hmotnosť obsahu netto: 53g
 
Zloženie v 1 kapsuli:
verpáník lekársky, Laricifomes officinalis, extrakt z plodnice min. 30% polysacharidov - 500mg
Pomocné látky: bez pomocných látok, aditív a konzervantov

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie