Kód: 166 | Značka: MycoMedica

MycoMedica Cordyceps CS-4 90 kapsúl

Neohodnotené
€45,70
Skladom (1 ks)
Kategória: Vitálne huby
Cordyceps militaris (kvasená červená) patrí k veľmi ceneným hubám čínskej medicíny. Zvoľte ideálny pomer polysacharidov, cordycepinu, D-manitolu a ďalších bioaktívnych látok pre najlepšie výsledky. V čínskej medicíne sa používa pre podporu vitality, obranyschopnosti, fyzickej výkonnosti a vytrvalosti. Na týchto stránkach sa o účinkoch Cordycepsu príliš nedozviete. Viac informácií nájdete vo verejne dostupných zdrojoch, napríklad na internete. Cordyceps s 50% polysacharidov, s garantovaným minimálnym obsahom 20% beta-1,3 / 1,6 D-glukánov a s 20% D-manitolu je produkt s najvyššou koncentráciou hubových beta glukánov na trhu. Betaglukány sú hlavné účinné látky, kvôli ktorým sa vitálny huby užívajú. Oproti Cordycepsu s 30% polysacharidov je táto koncentrácia vhodnejšie u akutnejších stavov. Viac tu. Náš Cordyceps sa pestuje na organickom substráte. Základom tohto substrátu je organická ryža a organický proteínový prášok z lariev priadky morušovej. Pre výrobu našich extraktov používame plodnice. Hubovú surovinu, ktorú používame pri výrobe našich MycoMedica produktov, dovážame z Číny, z lokalít, ktoré majú ideálnu klímu a podmienky pre rast. Dali sme na odporúčanie nášho nemeckého partnera, ktorý používa rovnakú hubovú surovinu z rovnakých lokalít. Vďaka správne zvoleným pestovateľom svoje produkty predáva na nemeckom trhu už viac ako 40 rokov. A to nás inšpiruje. Všetku hubovú surovinu si nechávame testovať v nemeckej nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov. Testujeme tiež PAHs a rádioaktivitu. Testujeme každú šaržu. Takto obsiahle testy žiadny iný výrobca v Čechách neponúka (ak hovorí, že áno, vyžiadajte si ich). A u húb sú takéto testy veľmi dôležité.

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť
 
Cordyceps (kvasená červená, Cordyceps militaris) patrí k najcennejším hubám využívaným k harmonizácii duše i tela. Táto cudzopasná huba je bohatým zdrojom betaglukánov, minerálov, stopových prvkov i vitamínov. Vďaka spracovaniu metódou horúcovodné extrakcie ponúkame vysoko kvalitné výťažok z mycélia (podhubie) a plodnice cordycepsu vo vysokom pomere účinných látok pre najlepšie výsledky: min. 50% polysacharidov (reálne býva 53-54%) min. 20% β-1,3 / 1,6 D-glukánu min. 20% D-manitolu (kyselina cordycepsová)

Cordyceps s koncentráciou 50% polysacharidov, 20% β-1,3 / 1,6 D-glukánov a 20% D-manitolu pôsobí razantnejšie na posilnenie prirodzenej obranyschopnosti. Je teda vhodnejšie u stavov akutnějších. U stavov chronických je vhodnejšie Cordyceps s obsahom 30% polysacharidov, ktorá obsahuje široké spektrum účinných látok.
 
Obsah balenia: 90 kapsúl á 500mg extraktu - v želatínových či rastlinných kapsuliach (rastlinné sú vhodné aj pre vegánov)
Hmotnosť balenia netto: 53 g
Zloženie v 1 kapsuli: Cordyceps, kvasená červená, cordyceps militaris, 100% čistý extrakt - 500mg pomocné látky: bez pomocných látok, aditív a konzervantov
 
Viac informácií nájdete vo verejne dostupných zdrojoch, napríklad na internete.


O Cordycepsu

Cordyceps militaris (kvasená červená) je vreckovýtrusná huba, ktoré parazituje na kuklách motýľov. Najčastejšie sa jedná o LISA. Tieto kukly sú ukryté v pôde, tlejúcimi dreve alebo machu. Cordyceps militaris rastie hlavne v listnatých a zmiešaných lesoch. Menej často aj mimo les, a to na miestach, kde sa vyskytuje hostiteľský hmyz. Môžeme ho nájsť v nížinách i na vyššie položených miestach, a to od júna do decembra. Huba nie je jedlá. Plodnice huby vyrastá z pôdy, z hostiteľskej kukly, dorastá nadzemné výšky asi len 20-60 mm. Plodnice má nepravidelný kyjovitý či valcovitý, je sploštená, drsná. Má tmavo oranžovú až červenú farbu. Hlúbik huby je valcovitý, lysí a má svetlejšiu farbu ako plodnice, zostáva v pôde, tak hlboko, ako hlboko bola larva / kukla hostiteľa. Hoci nie je huba jedlá, je hojne vyhľadávaná, pretože podobne ako jej kolega Cordyceps sinensis sa využíva v tradičných medicínach na liečbu mnohých chorôb. Je však taktiež preskúmaná modernou vedou, ktorá preukazuje jej účinky pomocou pokusov i klinických štúdií.
Viac informácií o Cordycepsu nájdete v hubárov alebo v sekcii Účinky.