Kód: 166 | Značka: MycoMedica

MycoMedica Cordyceps CS-4 90 kapsúl

Neohodnotené
€45,70
Skladom (1 ks)
Kategória: Vitálne huby
Cordyceps militaris (kvasená červená) patrí k veľmi ceneným hubám čínskej medicíny. Zvoľte ideálny pomer polysacharidov, cordycepinu, D-manitolu a ďalších bioaktívnych látok pre najlepšie výsledky. V čínskej medicíne sa používa pre podporu vitality, obranyschopnosti, fyzickej výkonnosti a vytrvalosti. Na týchto stránkach sa o účinkoch Cordycepsu príliš nedozviete. Viac informácií nájdete vo verejne dostupných zdrojoch, napríklad na internete. Cordyceps s 50% polysacharidov, s garantovaným minimálnym obsahom 20% beta-1,3 / 1,6 D-glukánov a s 20% D-manitolu je produkt s najvyššou koncentráciou hubových beta glukánov na trhu. Betaglukány sú hlavné účinné látky, kvôli ktorým sa vitálny huby užívajú. Oproti Cordycepsu s 30% polysacharidov je táto koncentrácia vhodnejšie u akutnejších stavov. Viac tu. Náš Cordyceps sa pestuje na organickom substráte. Základom tohto substrátu je organická ryža a organický proteínový prášok z lariev priadky morušovej. Pre výrobu našich extraktov používame plodnice. Hubovú surovinu, ktorú používame pri výrobe našich MycoMedica produktov, dovážame z Číny, z lokalít, ktoré majú ideálnu klímu a podmienky pre rast. Dali sme na odporúčanie nášho nemeckého partnera, ktorý používa rovnakú hubovú surovinu z rovnakých lokalít. Vďaka správne zvoleným pestovateľom svoje produkty predáva na nemeckom trhu už viac ako 40 rokov. A to nás inšpiruje. Všetku hubovú surovinu si nechávame testovať v nemeckej nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov. Testujeme tiež PAHs a rádioaktivitu. Testujeme každú šaržu. Takto obsiahle testy žiadny iný výrobca v Čechách neponúka (ak hovorí, že áno, vyžiadajte si ich). A u húb sú takéto testy veľmi dôležité.

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť
 
Cordyceps (kvasená červená, Cordyceps militaris) patrí k najcennejším hubám využívaným k harmonizácii duše i tela. Táto cudzopasná huba je bohatým zdrojom betaglukánov, minerálov, stopových prvkov i vitamínov. Vďaka spracovaniu metódou horúcovodné extrakcie ponúkame vysoko kvalitné výťažok z mycélia (podhubie) a plodnice cordycepsu vo vysokom pomere účinných látok pre najlepšie výsledky: min. 50% polysacharidov (reálne býva 53-54%) min. 20% β-1,3 / 1,6 D-glukánu min. 20% D-manitolu (kyselina cordycepsová)

Cordyceps s koncentráciou 50% polysacharidov, 20% β-1,3 / 1,6 D-glukánov a 20% D-manitolu pôsobí razantnejšie na posilnenie prirodzenej obranyschopnosti. Je teda vhodnejšie u stavov akutnějších. U stavov chronických je vhodnejšie Cordyceps s obsahom 30% polysacharidov, ktorá obsahuje široké spektrum účinných látok.
 
Obsah balenia: 90 kapsúl á 500mg extraktu - v želatínových či rastlinných kapsuliach (rastlinné sú vhodné aj pre vegánov)
Hmotnosť balenia netto: 53 g
Zloženie v 1 kapsuli: Cordyceps, kvasená červená, cordyceps militaris, 100% čistý extrakt - 500mg pomocné látky: bez pomocných látok, aditív a konzervantov
 
Viac informácií nájdete vo verejne dostupných zdrojoch, napríklad na internete.


O Cordycepsu

Cordyceps militaris (kvasená červená) je vreckovýtrusná huba, ktoré parazituje na kuklách motýľov. Najčastejšie sa jedná o LISA. Tieto kukly sú ukryté v pôde, tlejúcimi dreve alebo machu. Cordyceps militaris rastie hlavne v listnatých a zmiešaných lesoch. Menej často aj mimo les, a to na miestach, kde sa vyskytuje hostiteľský hmyz. Môžeme ho nájsť v nížinách i na vyššie položených miestach, a to od júna do decembra. Huba nie je jedlá. Plodnice huby vyrastá z pôdy, z hostiteľskej kukly, dorastá nadzemné výšky asi len 20-60 mm. Plodnice má nepravidelný kyjovitý či valcovitý, je sploštená, drsná. Má tmavo oranžovú až červenú farbu. Hlúbik huby je valcovitý, lysí a má svetlejšiu farbu ako plodnice, zostáva v pôde, tak hlboko, ako hlboko bola larva / kukla hostiteľa. Hoci nie je huba jedlá, je hojne vyhľadávaná, pretože podobne ako jej kolega Cordyceps sinensis sa využíva v tradičných medicínach na liečbu mnohých chorôb. Je však taktiež preskúmaná modernou vedou, ktorá preukazuje jej účinky pomocou pokusov i klinických štúdií.
Viac informácií o Cordycepsu nájdete v hubárov alebo v sekcii Účinky.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie