Kód: 18 | Značka: MycoMedica

MycoMedica Hericium sušené 100 gramov

Neohodnotené
€7,50
Skladom (1 ks)

Hericium je so svojimi 32 zistenými aromatickými látkami delikatesou pre rozmaznané  jazýčky, ktoré poteší exotická kombinácia aróm morských plodov, citrónu a kokosu. Okrem toho sa táto huba nápadného vzhľadu cení pre svoje medicinálne účinky. Lekári v tradičnej čínskej medicíne si vážia predovšetkým schopnosti hericia pôsobiť harmonizujúcim účinkom na telesné aj psychické procesy. Teraz vám Hericium ponúkame vo forme hubového prášku (powder/biomasa), kde sa usušená plodnica huby rozomelie na veľmi jemný prášok špeciálnou metódou shellbroken, pri ktorej dôjde k narušenie chitínového obalu bunky a uvoľneniu účinných látok. Oproti extraktu má táto forma jemnejšie pôsobenie.

Kategória: Vitálne huby

 

Sušené Hericium (koralovec ježovitý) je vhodné pre gastronomické využitie. Obsahuje účinné látky v prirodzenom pomere zdrojovej huby. Naše Hericium sa pestuje na organickom substráte. Základom tohto substrátu je zmes pilín, organické pšeničné otruby, trstinový cukor a prírodné sadrovec. Pre výrobu našich extraktov používame plodnice. Hubovú surovinu, ktorú používame pri výrobe našich MycoMedica produktov, dovážame z Číny, z lokalít, ktoré majú ideálnu klímu a podmienky pre rast. Dali sme na odporúčanie nášho nemeckého partnera, ktorý používa rovnakú hubovú surovinu z rovnakých lokalít. Vďaka správne zvoleným pestovateľom svoje produkty predáva na nemeckom trhu už viac ako 40 rokov. A to nás inšpiruje.

Dávkovanie:

  • 1 - 3 g denne s minimálnym polhodinovým odstupom od jedla, rozmiešať  v cca 1dcl vody a vypiť  (1 zarovnaná kávová lyžička = 2 g prášku)
  • odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať
  • užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom alebo  60 minút po jedle)
  • pri užívaní medicinálnych húb odporúčame  zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok. Napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly.

Upozornenie: Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporučané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá a ani cukor.

Produkty na týchto stránkach sú doplnky stravy. Nejde o lieky a nie je možné  ich za predpísané lieky zamieňať. 

Korálovec ježatý

  • sušené celé plodnice
  • pre gastronomické využitie
  • vysoký obsah 1,3/1,6 betaglukanov
  • najvyššia kvalita
  • kontrolované pestovanie
  • ručne sbieraný
Obsah balenia: 100g
Hmotnosť balenia: 100g
 
Hericium je tiež veľmi chutné a používa sa do šalátov, polievok, rizota, je vynikajúci ako príloha k mäsu. 
 
Chutné recepty si môžete prehliadnout tu.
 
Viac informácií o Hericiu nájdete v Houbáři alebo v sekcii Účinky.