Novinka
Kód: 1607 | Značka: NOW FOODS

Omega3 pre deti DHA/EPA Now Foods

Neohodnotené
€18,49
Skladom (1 ks)

Omega-3 DHA pre deti Now Foods mastné kyseliny sú kľúčovou zložkou zdravej výživy. Tieto esenciálne tuky sú obzvlášť dôležité pre […]

Kategória: Vitamíny

Omega-3 DHA pre deti Now Foods mastné kyseliny sú kľúčovou zložkou zdravej výživy. Tieto esenciálne tuky sú obzvlášť dôležité pre deti, pretože zohrávajú kľúčovú úlohu pri raste a vývoji a sú spojené s mnohými zdravotnými výhodami (1). Základné mastné kyseliny sú nutričné ​​základy potrebné v každom veku. Ukázalo sa, že deti majú lepšie výsledky v škole a majú lepšiu pozornosť, keď dopĺňajú omega-3 esenciálne mastné kyseliny z rýb.

Omega-3 esenciálne mastné kyseliny sú potrebné v našej strave na podporu fyzického, emocionálneho a duševného zdravia. Pre deti v rastúcich rokoch podporujú esenciálne mastné kyseliny rast, vývoj a funkciu mozgu, kardiovaskulárneho systému a celého tela.

Aj keď zabezpečíte, aby vaše dieťa dostalo primeranú a výživnú stravu pre svoj fyzický vývoj, môže sa stať, že vám budú chýbať niektoré dôležité živiny pre vývoj mozgu vášho dieťaťa. Jednou z takýchto živín je DHA pre deti, kľúčová živina pre vývoj mozgu vášho dieťaťa.

Čo je DHA?

DHA alebo kyselina dokosahexaénová je omega 3 polynenasýtená kyselina nachádzajúca sa v mozgu. DHA sa hromadí v mozgu dieťaťa počas tehotenstva. Je mimoriadne dôležitý pre podporu zdravého vývoja mozgu a zraku u detí.

DHA a jej význam pre vaše rastúce dieťa

DHA je rozhodujúca pre vaše rastúce dieťa, pretože:

  • Ovplyvňuje fungovanie mozgu viacerými spôsobmi, ako je posielanie správ do rôznych častí mozgu spolu s vytváraním nových spojení a ciest pre tieto správy.
  • Ovplyvňuje zrak detí, pretože tvorí štrukturálnu zložku sietnice.

Omega-3 podporujú rast a funkciu mozgu

Mozog rastie najrýchlejším tempom od narodenia až do veku 2 rokov, hoci vývoj pokračuje počas detstva a dospievania. Viac ako 60 % mozgu sa skladá z tuku a omega-3 mastná kyselina DHA (kyselina dokosahexaenová) tvorí asi 10 – 15 % z toho. DHA je nevyhnutná pre vývoj zmyslových, percepčných, kognitívnych a motorických nervových (nervových) systémov počas prudkého rastu mozgu. Predpokladá sa, že časti mozgu bohaté na DHA sú zodpovedné za činnosti, ako je plánovanie, riešenie problémov a sústredená pozornosť (1, 2).

Najmä DHA je považovaná za nevyhnutnú pre normálnu funkciu mozgu. Pomáha zlepšovať tekutosť membrán, čo znamená, že nervové impulzy alebo správy sa prenášajú efektívnejšie. U zvierat má nízka hladina DHA v mozgu za následok zmeny v správaní a je spojená s problémami s učením a pamäťovými deficitmi. U ľudí štúdie naznačujú, že DHA podporuje normálne IQ a zachováva učenie a pamäť.

Prehľad 7 rôznych štúdií, ktoré informovali o výsledkoch suplementácie DHA na školský výkon, zistil, že 5 štúdií ukázalo, že DHA zlepšila výkonnosť v škole, vrátane schopnosti učiť sa, čítania a pravopisu (3).

Omega-3 môžu zlepšiť čítanie a matematické zručnosti

Výskumníci z Oxfordskej univerzity skúmali deti, ktorým sa podávalo 600 mg omega-3 denne počas 4 mesiacov. Výsledky tejto štúdie s názvom štúdia DOLAB ukázali, že deti z 20 % na konci gramotnosti zvýšili svoj vek na čítanie o 3 týždne viac ako v skupine s placebom a u detí v spodných 10 % o 1,9 mesiaca. Výsledky naznačujú, že omega-3 môžu byť užitočné najmä pre tie deti s najslabšími čitateľskými zručnosťami, ktoré majú nedostatočný výkon (4). V inej štúdii v Bradforde, kde žiakom podávali omega-3 rybieho tuku na dennej báze, čo viedlo k tomu, že 81 % žiakov vykazovalo zlepšenie v čítaní, 67 % v písaní a 74 % v matematike.

Môže zlepšiť príznaky ADHD

Porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) je bežný stav spojený so symptómami ako hyperaktivita, impulzívnosť a ťažkosti so zameraním (5). Niektoré výskumy naznačujú, že doplnky omega-3 môžu pomôcť znížiť príznaky ADHD u detí.

Preskúmanie 16 štúdií odhalilo, že omega-3 mastné kyseliny zlepšujú pamäť, pozornosť, učenie, impulzívnosť a hyperaktivitu, pričom všetky sú často ovplyvnené ADHD (6). 16-týždňová štúdia na 79 chlapcoch ukázala, že užívanie 1 300 mg omega-3 denne zlepšilo pozornosť u ľudí s ADHD a bez ADHD (7).

A čo viac, rozsiahly prehľad 52 štúdií dospel k záveru, že úpravy stravy a doplnky rybieho oleja boli dve z najsľubnejších techník na zníženie symptómov ADHD u detí (8).

Zloženie: Koncentrát rybieho oleja (BioPureDHA®) 1100 mg, Kyselina dokosahexaénová (DHA) 200 mg, Kyselina eikosapentaénová (EPA) 48 mg

Ostatné zložky: Mäkká kapsula [hovädzia želatína (bez BSE), glycerín, voda, prírodná ovocná punčová príchuť, xylitol, celulóza] a zmes tokoferolov. Obsahuje ryby (tuniaka). Zmes tokoferolov z non-GMO sóje.

Neobsahuje: zložky droždia, pšenice, lepku, mlieka, vajec alebo prísady z mäkkýšov. 

Ďalšie informácie: Ak ste tehotná/dojčíte, užívate lieky alebo máte zdravotný problém, poraďte sa s lekárom. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Dávkovanie: Pre deti a dospelých užívajte 2 cmúľajúce mäkké kapsuly 1 až 2-krát denne s jedlom alebo podľa pokynov svojho ošetrujúceho lekára.

PRE DETI OD 1 DO 3 ROKOV: 2 žuvacie mäkké kapsuly
PRE DOSPELÝCH A DETI OD 4 A VIAC ROKOV: 2 žuvacie mäkké kapsuly

Krajina pôvodu: USA

Veľkosť balenia: 60
Forma: cmúľajúce gélové kapsuly
výživový doplnok Detská Omega3 DHA/EPA Now Foods bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie