Pri objednávke nad 50€ z tovaru do 31.08.2022, zľava na ďalší nákup 5%. Pri objednávke nad 70€ z tovaru, zľava na ďalší nákup 5% + darček.
Novinka
Kód: 3698 | Značka: Webber Naturals

Quercetin (Kvertecín) 250 mg + Vitamín C 500 mg Webber Naturals

Neohodnotené
€26,30
skladom u dodávateľa (1 ks)

Quercetin (Kvertecín) 250 mg + Vitamín C 500 mg Webber Naturals. Jedinečná kombinácia kvercetínu a vitamínu C, dvoch kľúčových zložiek, […]

Kategória: Výživové doplnky
Pri objednávke nad 50€ z tovaru do 31.07.2022, zľava na ďalší nákup 5%. Pri objednávke nad 70€ z tovaru, zľava na ďalší nákup 5% + darček.

Quercetin (Kvertecín) 250 mg + Vitamín C 500 mg Webber Naturals. Jedinečná kombinácia kvercetínu a vitamínu C, dvoch kľúčových zložiek, ktoré navzájom synergicky pôsobia, zvyšujú a zosilujú imunitnú funkciu. Kvercetín, antioxidant, ktorý bol študovaný najmä pre svoje antihistaminické a antivírusové vlastnosti. Vitamín C v kombinácii s kvercetínom prispieva k zlepšeniu imunitnej odpovede. 

Imunitný systém je to, čo chráni vaše telo pred chorobami a infekciami. Je to telesný systém, ktorý produkuje imunitnú odpoveď na ochranu vášho tela pred cudzími látkami, bunkami a tkanivami. Keď telo zaznamená cudzie látky (nazývané antigény), imunitný systém pracuje na rozpoznávaní antigénov a zbavení sa ich.

Kvercetín je bioflavonoid s mnohými zdravotnými výhodami vrátane antioxidačných, protizápalových a imunitne podporných vlastností (1). Kvercetín funguje na antioxidačnej úrovni, aby znižoval poškodenie a podráždenie spôsobené voľnými radikálmi a zároveň potláčal vašu histamínovú odpoveď, reakciu tela na alergény. Môže znížiť riziko vírusov, od nachladnutia až po opary. Kvercetín môže byť užitočný pri prevencii a liečbe širokej škály vírusových infekcií, vrátane infekcií horných dýchacích ciest (URTI), ako je bežné prechladnutie a chrípka.

Kvercetín poskytuje ochranu imunitnému systému, keď je imunitný systém vyčerpaný a telo je zraniteľné voči infekciám a vírusom. Laboratórne štúdie preukázali, že kvercetín môže tiež pomáhať pri podpore normálnych dýchacích funkcií. Kvercetín pôsobí synergicky s ostatnými výživnými látkami zvyšujúcimi imunitu, ako napr. Vitamín C.

Vitamín C inak známy ako kyselina askorbová, je kľúčovým hráčom v niekoľkých kritických procesoch a funkciách vo vašom tele. Vitamín C je tiež antioxidant, čo znamená, že dokáže neutralizovať voľné radikály, ktoré poškodzujú bunky na genetickej úrovni a pomáha zosilňovať našu imunitnú funkciu. Vitamín C tiež pomáha hojiť rany a opravovať a udržiavať zdravé kosti, zuby, pokožku a chrupavky - druh pevného tkaniva, ktoré pokrýva kosti.

Jedným z hlavných dôvodov Vitamínu C, je posilnenie imunity, pretože vitamín C sa podieľa na mnohých častiach imunitného systému. Štúdie tiež ukázali, že užívanie vitamínu C môže skrátiť dobu hojenia rán (2, 3). Vitamín C môže skrátiť priebeh choroby až o približne 8% u dospelých a 14% u detí s dennou dávkou 1 000 až 2 000 miligramov (4).

Pomáhajú podporovať silnú imunitnú odpoveď

Kvercetín je dobre známy pre svoje výhody pre imunitný systém. Kvercetín môže byť užitočný nielen pri prevencii a širokej škály vírusových infekcií, vrátane infekcií horných dýchacích ciest (URTI), ako je bežné prechladnutie a chrípka. Kvercetín má navyše imunosupresívny účinok na funkciu dendritických buniek (5).

Kvercetín ovplyvňuje imunitu tým, že pôsobí hlavne na leukocyty a zameriava sa na mnoho intracelulárnych signálnych kináz a fosfatáz, enzýmov a membránových proteínov sú často rozhodujúce pre bunkovú špecifickú funkciu.

Vitamín C alebo kyselina L-askorbová posilňuje váš imunitný systém. Vitamín C je najznámejší pre posilnenie imunitného systému podporou a zlepšením funkcie bielych krviniek. Vo výsledku zvyšuje vašu imunitu a bolo zistené, že odvracia choroby ako prechladnutie a chrípka.

Pomáha stimulovať zdravý imunitný systém k uvoľňovaniu zlúčenín imunitného systému bojujúcich proti zápalu. Vďaka spojeniu s Quercetínom je táto kombinácia mimoriadne efektívna. 

Obsahuje bioflavonoidy

Sú typom rastlinnej zlúčeniny, ktorá má pre ľudské telo množstvo zdravotných výhod. Bioflavonoidy sa používajú z mnohých dôvodov, vrátane podpory imunitných výhod, posilnenia a zlepšenia krvného obehu, pôsobia ako prírodné antioxidanty a majú protizápalové látky (6). Spoločne pomáhajú najmä stimulovať imunitnú odpoveď a regulovať nadmerný zápal (10, 11, 12, 13). 

Obsahujú silné antioxidanty

Antioxidanty sú molekuly, ktoré pomáhajú telu bojovať proti oxidačnému stresu. Oxidačný stres je stav, v ktorom je v tele príliš veľa voľných radikálov. Tieto voľné radikály interagujú s bunkami tela a spôsobujú poškodenie spojené s chronickým zápalom, oslabením imunitného systému a mnohými škodlivými chorobami (7, 8). Quercetín je obzvlášť bohatý na antioxidanty známe ako flavonoidy a fenolové kyseliny (9).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Vitamín C (kyselina askorbová) 500 mg, Kvercetín (bioflavonoidy) 250 mg

Ostatné zložky: Vegetariánska kapsula (sacharidová guma, čistená voda), rastlinný stearát horečnatý (lubrikant), kyselina stearová, mikrokryštalická celulóza, oxid kremičitý.

Neobsahuje: cukor, soľ, škrob, kvasinky, pšenicu, lepok, kukurica, mlieko, vajcia ani konzervačné látky.

Ďalšie informácie: Ak ste tehotná alebo dojčiaca žena, užívanie konzultujte s lekárom. Uchovávajte mimo dosahu detíNie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: 1 kapsula denne s jedlom alebo podľa pokynov lekára. Konzultujte s lekárom použitie po dobu dlhšiu ako 12 týždňov.

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 100
Forma: 
kapsuly, vhodné aj pre vegetariánov
výživový doplnok Quercetin (Kvertecín) + Vitamín C Webber Naturals bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie