Kód: 2547/VIS 2547/VIS2 2547/VIS3 2547/CIT 2547/CIT2 2547/CIT3 2547/ANA 2547/ANA2 2547/ANA3 Zvoľte variant | Značka: PROM-IN

Serious Pre

Neohodnotené
€37,90 €1,70 €14,90 €37,90 €1,70 €14,90 €37,90 €1,70 €14,90 od €1,70
dostupnosť 1-2 dni dostupnosť 1-2 dni dostupnosť 1-2 dni dostupnosť 1-2 dni dostupnosť 1-2 dni dostupnosť 1-2 dni dostupnosť 1-2 dni dostupnosť 1-2 dni dostupnosť 1-2 dni Zvoľte variant
Príchuť
Váha
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Serious Pre predstavuje kombináciu ingrediencií užívaných pred tréningom. Je vhodný pre športovcov pri zvýšenej fyzickej záťaži. Nakopnite sa pred výkonom prémiovou predtrénigovkou bez kofeínu.

Serious Pre predstavuje kombináciu ingrediencií užívaných pred tréningom. Je vhodný pre športovcov pri zvýšenej fyzickej záťaži. Nakopnite sa pred výkonom prémiovou predtrénigovkou bez kofeínu.

Návod na prípravu:

24,4 g (8 zarovnaných odmeriek) rozmiešajte v šejkri v 400 – 500 ml neperlivej vody.

Odporučené dávkovanie:

24,4g (8 zarovnaných odmeriek) rozmiešajte v šejkri s 400-500 ml studenej vody. Osoby s nízkou telesnou hmotnosťou (muži pod 60kg, ženy pod 50kg) použijú polovicu 1 dávky rozpustenej rozmiešanej v šejkri  s 200-250 ml studenej vody, 15-20 minút pred zvýšeným výkonom (tréningom).

Upozornenie: Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy, osoby s respiračným ochorením, ochorením srdca, ciev, pečene, obličiek a poruchami krvného tlaku. Skladujte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený ako náhrada rozmanitej stravy. Konzumujte v rámci vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Skladujte v suchu, chráňte pred teplom, mrazom a priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v suchu a spotrebujte do 2 mesiacov. Dbajte na dobré uzatvorenie obalu a dodržiavanie spôsobu prípravy.

Balenie (750 g) obsahuje 30 porcií. Plastová odmerka vo vnútri balenia.

Pre viac informácií si môžte prečítať náš článok o tomto produkte:

Čo užívať pred tréningom? Serious Pre – jednoduchá a výstižná odpoveď

600x600_PRE_kendo

Konečne nastal čas, kedy vám môžme predstaviť naozajstný ALL IN ONE predtréningový produkt pre serióznych športovcov. Novinka nazvaná SERIOUS PRE nie je žiadny “nakopávač”. Ide o produkt pre atlétov, ktorí milujú tréning a chcú dosiahnuť maximálne výsledky. Nebude nikdy “kopať”, ale umožní vám ísť na tréning s čistou hlavou a maximálnym zameraním. Nepreťaží váš endokrinný systém nezmyselnou stimuláciou a nezablokuje tým vaše výsledky. Skôr vám poskytne ergogénne zložky, vďaka ktorým dokážete spraviť viac opakovaní s vyššou intenzitou.

SERIOUS PRE nepotrebuje žiadny okázalý humbuk a agresiu. Rovnako ako seriózny športovec nepotrebuje stimulanty, aby dokázal trénovať. Za náš produkt hovorí nekompromisné zloženie, rovnako ako za seriózneho športovca hovoria jeho výsledky. Trúfame si tvrdiť, že obdobný komplexný doplnok za túto cenu nenájdete! Porovnajte množstvo a dávky účinných zložiek ktoréhokoľvek predtréningového suplementu s naším, to vysvetlí všetko. Áno pred tréningom už nebudete potrebovať nič navyše, pretože v SERIOUS PRE je všetko a to v optimálnej dávke. Predstavuje tým svoju vlastnú kategóriu predtréningových suplementov za top cenu.

Serios Pre - tabulka

SERIOUS PRE  – žiadny kompromis

SERIOUS PRE – TRANSPARENTNÉ ZLOŽENIE

Radi sa pochválime premysleným zložením, pretože dávky všetkých zložiek sú nastavené na optimálne množstvo aj pre profesionálnych športovcov. Pre kondičných športovcov bohato stačí polovičné dávkovanie.

Serios Pre - obsah účinných látek

SERIOUS PRE – OPTIMÁLNE MNOŽSTVO

Mnoho producentov ponúka podobné účinné zložky vo svojich výrobkoch, ale často len v dávkach tzv. pre etiketu. S tým sa dá stretnúť napr. pri BCAA alebo veľmi efektívneho Acetyl-L-karnitínu. Tieto látky patria v zložení k najdrahším, ale svojim obsahom v tzv. “na oko” v neúčinnom množstve sa umelo vyvoláva dojem kvalitného doplnku. To neplatí pre SERIOUS PRE. Každá dávka ponúkne z každej zo 14 zložiek naozaj funkčnú dávku. Pri vyššie zmienených to potom znamená 6 000 mg BCAA, alebo 500 mg Acetyl-L-karnitínu (maximálne povolené množstvo).

SERIOUS PRE – SYNERGIA NADOVŠETKO

Prinášame kompletný produkt, obsahujúci optimálne dávky všetkých vedou preverených ingrediencií. Už nemusíte užívať nič viac. Rešpektujeme vzájomnú synergiu jednotlivých zložiek, a práve preto už pri skladaní receptúry bol vynechaný kofeín, ktorého nadbytok oslabuje niektoré z kľúčových vlastností produktu. Chceme ponúknuť optimalizáciu, nie prehnanú stimuláciu.

SERIOUS PRE – 24,4 G JEDNA DÁVKA

Premýšľali ste niekedy, či môže stačiť jedna malá “zázračná” odmerka pre optimálnu efektivitu vášho tréningu? Ako asi správne tušíte, nemôže. Mnoho výrobcov totiž vyrába „nakopávače“, ktorých cena je čo najlacnejšia, a nie skutočné predtréningové produkty. Nakopávač „cítite“ už v malých dávkach, to však neznamená, že podporí vaše výsledky. Často ide skôr o pravý opak. Stimulanty pôsobia vazokonstrikčne, teda obmedzia prísun krvi k pracujúcim svalom. Ste síce v stimulačnom opojení, ale Váš tréning nie je efektívnejší. Zvýši sa len zisk výrobcu, pretože náklady na výrobu takéhoto preparátu sú výrazne nižšie. Na zamyslenie je aj to, keď užijete napríklad 3 g dané zmesi, avšak vieme, že účinná dávka napríklad citrulínu je 6 g, má zmysel niečo také vôbec kupovať? Kde sú beta alanín, kreatín a ďalšie naozaj funkčné látky s ergogénnymi vlastnosťami? Keď to potom všetko poskladáme, vznikne dávka 24,4 g naozajstného PRE-WOURKOUT mixu v podobe SERIOUS PRE.

Serios Pre - obsah

Fakty alebo SERIOUS PRE v reči čísel

PEVNÝ ZÁKLAD – SERIOUS PRE

Stojí na pevných základoch postavených na rokmi overených zložkách v maximálnych dávkach.

7000 mg CITRULIN MALÁTU – táto veľmi známa látka je vlastne zmesou neesenciálnej aminokyseliny citrulínu a kyseliny jablčnej. Citrulín Malát výrazne napomáha produkcii energie tým, že zvyšuje množstvo fosfokreatínu a produkciu adenozíntrifosfátu (ATP). Citrulín je tiež známym prekurzorom arginínu, teda medzi základné benefity patrí optimalizácia prekrvenia a tým optimálny transport živín do pracujúcich svalov. Práve Citrulín Malát nám umožní vykonať viac opakovaní a dosiahnuť optimálne napumpovanie.

3000 mg BETA ALANÍNU – ide o neesenciálnu aminokyselinu prirodzene sa nachádzajúcu v spektre beta aminokyselín. Ako nám tato látka môže pomôcť k lepšiemu výkonu? Pri intenzívnom výkone sa štiepi ATP, v tele sa hromadia vodíkové ióny, svaly sa dostávajú do kyslejšieho stavu, dostavuje sa svalová bolesť a klesá silový výkon. Ide o normálnu reakciu, ktorú pozná každý športovec. A v tento moment nastupuje práve beta alanín. Na pochopenie jeho úlohy sa musíme v krátkosti pozrieť na látku karnozín, k syntéze ktorého práve beta alanín vedie. Karnozín má vplyv na naše svaly a schopnosť podať výkon. Pomáha stabilizovať pH vo svaloch a zrýchlene odplavuje vodíkové ióny, ktoré ako sme si povedali, vznikajú počas fyzických výkonov. Telo si prirodzene pH vyrovnáva, ale pokiaľ klesne pod určitú úroveň, nie je už organizmus schopný odolávať a zhoršuje sa schopnosť podať výkon. Práve tomuto stavu pomáha zabrániť suplementácia beta alanínom prostredníctvom pretvorenia na karnozín. Po dodaní beta alanínu koncentrácia karnozínu v tele rapídne vzrastie. Výskumy ukázali, že po 4týždennej suplementácii beta alanínom došlo k navýšeniu hladiny karnozínu o 42–65 %, po 12 týždňoch dokonca o 85 %. Tento stav potom značne ovplyvňuje fyzický výkon, aktivujú sa systémy zodpovedné za svalový rast, silu a vytrvalosť. Práve preto tvorí beta alanín ďalší pilier nášho produktu.

2000 mg KREATÍNU HCL – prečo práve kreatín HCL? Hlavnou výhodou, ktorou kreatín HCL disponuje, je vynikajúca rozpustnosť a veľmi dobrá biologická dostupnosť. Ďalej je to absencia niektorých vedľajších účinkov, s ktorými sa niekedy môžu stretnúť citlivejší športovci pri užívaní kreatín monohydrátu. Ide o nadúvanie, kŕče alebo časté močenie, ktoré sú spôsobené neoptimálnou rozpustnosťou kreatín monohydrátu v tekutinách a následnou horšou absorpciou. Ako vieme, kreatín sám o sebe zadržiavanie vody nespôsobuje, napriek tomu zaťaženie tráviaceho traktu pri citlivých jedincoch môže mierne zadržiavanie vody v priestoroch pod kožou spôsobiť. Z tohto dôvodu je kreatín HCL vhodný predovšetkým do diétnych režimov. Poskytne rovnaké výhody ako užívanie kreatín monohydrátu a nezaťaží Vaše trávenie (v skutočnosti môže dokonca Vášmu tráveniu pomôcť). Naviac môžte byť úplne v pokoji, pretože rozhodne nespôsobí absolútne žiadne zadržovanie vody v subkutánnom priestore (pod kôžou).

1000 mg BETAÍNU HCL – ide o metylovaný derivát aminokyseliny glycínu. Funkcie tejto látky ďaleko prekračujú hranice športu. Nás ale zaujíma predovšetkým jeho rola v procese metylácie. Je to biochemický proces, ku ktorému dochádza pri mnohých telesných funkciách. Medzi ne patrí napríklad aj známa proteosyntéza, nevyhnutná pre budovanie svalov. Naviac betaín hydratuje bunky, tlmí zápaly, zaisťuje správnu funkciu čriev a robí mnoho ďalšieho. Pre nás je tiež dôležité, že betaín znižuje hladinu cysteínu a homocysteínu. A ako vieme, vysoká hladina homocysteínu navodzuje inzulínovú rezistenciu a potláča proteosyntézu, čo môže viesť k nárastu tukových rezerv a redukcii svalovej hmoty.

6000 mg BCAA – efekt zmesi týchto troch veľmi špecifických esenciálnych aminokyselín je veľmi dobre preskúmaný. BCAA majú zvláštnu úlohu v metabolizme, keďže ich metabolizmus prebieha extrahepatálne, teda mimo pečene. Pečeňou prechádzajú bez zmeny a sú ďalej transportované do príslušných tkanív, predovšetkým do kostrového svalstva a mozgového tkaniva. Asi 70 % aminokyselín, ktoré idú z pečene do tkanív, tvorí práve BCAA. Z toho 65-70 % vetvených aminokyselín smeruje do svalového tkaniva. BCAA sú vo svalových vláknach zastúpené 35 % zo všetkých esenciálnych aminokyselín a sú nevyhnutné pre ich rast. Okrem toho tiež slúžia ako významný energetický zdroj pre svaly počas fyzického výkonu. Pri tréningu teda svaly spotrebovávajú vlastné BCAA a menia ich na energiu. Pokiaľ užijete BCAA pred tréningom, dodáte telu potrebný zdroj energie a ochránite tak svoju svalovú hmotu pred degradáciou.

Zameranie bez stimulácie – SERIOUS PRE

Jedinečný produkt podporujúci Váš tréning s optimálnym zameraním na výkon aj bez nadmernej stimulácie, ktorá môže v skutočnosti Váš pokrok blokovať preťažením endokrinného systému. Nečakajte žiadne nakopnutie! V optimálnom prípade budete cítiť len príjemné mravčanie a v priebehu tréningu zistíte, že zrazu spravíte viac opakovaní, dokážete viac precítiť svaly a vaša myseľ ostane jasná. SERIOUS PRE nie je produktom pre tých, čo potrebujú “kopať”, aby dokázali trénovať. Naopak je to produkt pre športovcov, ktorí milujú tréning, pretože ich posúva ďalej a chcú si ho užiť s jasnou mysľou.

Pre tento účel sme zvolili kombináciu látok podieľajúcich sa na produkcii neurotransmiterov dopamínu a acetylcholínu. Ide o osvedčenú kombináciu CHOLÍNUTYROZÍNU a DMAE.

Vychytávkou je použitie maximálneho povoleného množstva Acetyl L-karnitínu, ktorý dnes predstavuje, podobne ako BCAA, jeden z najlepšie vedecky preskúmaných doplnkov výživy.

Základná forma, aminokyselina L-karnitín, je súčasťou energetického metabolizmu, kde napomáha zvyšovať schopnosť mitochondrií spaľovať tuk.

Na rozdiel od L-karnitínu ponúka Acetyl-L-karnitín okrem zmieneného zvyšovania schopnosti mitochondrií spaľovať tuky aj ďalšie benefity, medzi ktoré patria predovšetkým stimulácia mozgovej aktivity, najmä teda zvýšenie koncentrácie a pozornosti.  Preto je Acetyl-L-karnitín ideálnym doplnkom pre podporu optimálneho mentálneho zamerania na tréning. Ako doplnok výživy má však mnohé ďalšie pozitívne účinky, ktoré opäť ďaleko presahujú hranice športu. Len namátkovo spomenieme zvýšenie inzulínovej senzitivity, zlepšenie funkcie dopamínových receptorov v mozgu, zníženie krvného tlaku a mnoho ďalšieho.

Celý mix látok, ktorý sa zameriava na podporu mozgovej činnosti v priebehu tréningu, dopĺňa aminokyselina Taurín. Taurín pomáha optimalizovať prekrvenie mozgu, tonizovať organizmus, zvyšovať koncentráciu, fyzický výkon, rýchlosť reakcií a pripraviť telo na zvýšenú záťaž s celkovým pocitom pohody. Taurín tiež chráni mozog pred neurotoxickým pôsobením iných aminokyselín, čím chráni nervové bunky pred poškodením.

SERIOUS PRE – finálny tuning

Na záver sme pridali niekoľko zložiek, ktoré doplnia a zvýraznia efekt základných zložiek. O vitamínoch B-komplexu sa nie je potrebné zmieňovať vzhľadom na to, že ich rola v metabolizme je všeobecne známa.

Krátko sa zastavíme len pri dvoch zaujímavých zložkách.

10 mg SYNEFRÍNU – mnoho štúdií preukázalo funkciu synefrínu v podpore spaľovania tuku. Nás však zaujíma to, že prípravok zvyšuje fyzický výkon. Tým, že nám synefrín pomáha uvoľniť tuk z tukových zásob tiež zabezpečí zvýšenie fyzického výkonu. Ďalej zlepší cirkuláciu krvi a podporí efekt základných zložiek. Preto produkt obsahuje maximálnu povolenú dávku tejto zaujímavej látky. Zdravotne prospešné účinky, ktoré ponúka synefrín opäť prekračujú hranicu športu, ide predovšetkým o podporu činnosti pečene a celkové zlepšenie trávenia.

20 mg KAPSAICÍNU – látka, ktorá podporí predovšetkým vstrebanie základných ingrediencí produktu. Napriek tomu ponúka niektoré benefity, ktoré stoja za zmienku. Kapsaicín opäť podporí krvnú cirkuláciu a poskytne podporu metabolických funkcií. Čo v kombinácii s ostatnými zložkami rozhodne pocítite.

Bez zveličovania môžme povedať, že SERIOUS PRE predstavuje nielen ultimatívny predtréningový suplement, ale tiež účinnú podporu redukcie tukových zásob.

Vyskúšajte a uvidíte, že PRE-WORKOUT nemusí byť „nakopávač“, ale naopak produkt, ktorý dokonale zvýši efektivitu Vášho tréningu.

Referencie:

1.    Kuhn, K. P., et al. Oral citrulline effectively elevates plasma arginine levels for 24 hours in normal volunteers. Circulation 2002; 106: II1–766S.
2.    Schwedhelm, E., et al. “Pharmacokinetic and pharmacodynamic properties of oral L-citrulline and L-arginine: impact on nitric oxide metabolism,” British Journal of Clinical Pharmacology, 65(1):51-9, 2008.
3.    Solomonson, L. P., et al. The caveolar nitric oxide synthase/arginine regeneration system for NO production in endothelial cells. J Exp Biol 206:2083–2087, 2003.
4.    Dash, A., et al. Evaluation of creatine transport using Caco-2 monolayers as an in vitro model for intestinal absorption. Journal of Pharmaceutical Sciences 90(10):1593-1598, 2001.
5.    Powers, M. E., et al. Creatine supplementation increases total body water without altering fluid distribution. Journal of Athletic Training 38(1):44-50, 2003.
6.    Miller, D. Oral bioavailability of creatine supplements: Is there room for improvement? Annual Meeting of the International Society of Sports Nutrition, 2009.
7.    Moreno, H., et al. Chronic dietary choline supplementation modulates attentional change in adult rats. Behavioral Brain Research 243:278-285, 2013.
8.    Cholewa, J. M., et al. Effects of betaine on body composition, performance, and homocysteine thiolactone. Journal of The International Society of Sports Nutrition 10:39, 2013.
9.    Stoppani, J.  Consuming branched-chain amino acid supplement during a resistance training program increases lean mass, muscle strength and fat loss. Journal of the International Society of Sports Nutrition 2009.
10.    Gomez-Merino. Evidence that the branched-chain amino acid L-valine prevents exercise-induced release of 5-HT in rat hippocampus. Int J Sports Med. 2001.
11.    Sureda A, Córdova A, Ferre M.D. L-Citrulline-malate influence over branched chain amino acid utilization during exercise. European Journal of Applied Physiology 2010Hoffman.
12.    J. R., et al. L-alanine supplementation improves tactical performance but not cognitive function in combat soldiers. J Int Soc Sports Nutrition, 2014.
13.    Jaroslav a Richard PRŮŠA. Patobiochemie metabolických drah. 2. vydání. Univerzita Karlova, 2004.
14.    Petr, et al. Kapitoly z klinické biochemie. 2. vydání. Praha: Karolinum, 2004.

Pre viac informácií a porovnanie s produktom Aggressive Presi môžte prečítať náš článok:

Maximálny výkon a spaľovanie tuku s novým Aggressive Pre

699

Presne pred rokom sme predstavili nekompromisný ALL IN ONE PRE WORKOUT suplement s názvom SERIOUS PRE. Ten si obľúbili najmä športovci, ktorí chcú produkt, ktorý naozaj posunie ich výkonnosť na vyššiu úroveň. Mnohí z vás nám dávali spätnú väzbu, že pri pravidelnom užívaní dosahujú naozaj merateľné výsledky. Jednoducho sú schopní robiť viac opakovaní v po sebe nasledujúcich sériach. Ich intenzita tréningu sa zvýšila a tím aj ich výkonnosť. Chceli sme ponúknuť v prvej fáze úplne nestimulačný produkt, ktorý bude cielený iba na dlhodobé zvyšovanie výkonnosti. V pláne bola už na začiatku verzia mierne stimulačná, teda obohatená o dva prírodné stimulanty, a to kofeín a extrakt zo zeleného čaju. Obe tieto zložky pôsobia mierne stimulačne a vďaka rozumne nastavenému dávkovaniu nemusíte mať obavy z preťaženia endokrinného systému.

Obohatenie receptúry navyše robí z nového produktu AGGRESSIVE PRE, áno, tak sa naša stimulačná verzia volá, produkt, ktorý v sebe v podstate kombinuje maximálnu podporu výkonu súčasne s maximálnou podporou uvoľňovania mastných kyselín, teda spaľovania tuku. Neodporúčame teda kombinovať súčasne s akýmikoľvek spaľovačmi tukov. AGGRESSIVE PRE bude podporovať Váš výkon a súčasne budete rysovať. Neveríte? Tak sa pozrite na zloženie. Takmer žiadny spaľovač nedisponuje takým množstvom funkčných zložiek. Vyskúšajte. Za efekt ručíme.

Ako pre SERIOUS PRE, tak pre verziu AGGRESSIVE platí, že:

  • Predstavujú svoju vlastnú kategóriu predtréningových suplementov. A to všetko za top cenu.
  • Sú koncipované bez kompromisov.
  • Majú úplne transparentné zloženie.

Radi sa pochválime premysleným zložením, pretože dávky všetkých zložiek sú nastavené na optimálne množstvo aj pre profesionálnych športovcov. Pre kondičných športovcov bohato postačí aj polovičné dávkovanie.

AGGRESSIVE/SERIOUS PRE = optimálne množstvo funkčných zložiek

Mnoho firiem ponúka podobné účinné zložky, ale často len v dávkach tzv. pre etiketu. Určite nájdete produkt, ktorý obsahuje BCAA alebo veľmi efektívny Acetyl-L-Karnitín, ale vďaka tomu, že tieto zložky patria v zložení k najdrahším, pridají sa na „oko“ v neúčinnom množstve. To neplatí pre SERIOUS PRE. Každá dávka ponúkne z každej zo 14 zložiek naozaj funkčnú dávku. Napríklad 6000 mg BCAA alebo 500 mg Acetyl-L-Karnitínu (maximálne povolené množstvo).

AGGRESSIVE/SERIOUS PRE = synergia všetkých zložiek

Mnoho produktov Vám ponúkne kvalitný predtréningový produkt obsahujúci napríklad beta alanín, kreatín, citrulín alebo tyrozín. Na tom určite nie je nič zlé, ale my Vám ponúkame kompletný produkt obsahujúci optimálne dávky všetkých vedou preverených ingrediencií tak, aby ste nemuseli užívať žiadne ďalšie produkty. Rešpektujeme vzájomnú synergiu jednotlivých zložiek, a práve preto základná verzia produktu neobsahuje kofeín a stimulačná verzia obsahuje kofeín v rozumnom pomere k ostatným zložkám tak, aby ste nemuseli zvyšovať základnú dávku a tým oslabili niektoré z kľúčových vlastností produktu.

AGGRESSIVE/SERIOUS PRE = žiadne koncentráty, ale dávka takmer 25 g, ktorú z 90 % tvoria funkčné zložky

Napadlo Vás niekedy, či môže stačiť jedna malá odmerka pre optimálnu efektivitu vášho tréningu? Ako asi správne tušíte, nemôže. Mnoho výrobcov totiž vyrába „nakopávače“ a nie predtréningové produkty. Nakopávač je totižto lacnejší a vy ho „cítite“. To ale neznamená, že produkt funguje. Aj napriek tomu, že cítite stimuláciu vďaka použitiu lacných stimulačných zložiek, neznamená to, že váš tréning je efektívny. Často je to skôr naopak. Stimulanty totiž pôsobia vazokonstrikčne (to znamená, že spôsobujú zúženie ciev. Áno, aj kofeín takto pôsobí vo vysokej dávke a práve preto Vám ponúkame dve verzie produktu. AGGRESSIVE PRE je určený pre tých, ktorí neprijímajú v priebehu dňa kofeín z iných zdrojov či suplementov), takže obmedzia prísun krvi k pracujúcim svalom, takže ste síce v stimulačnom opojení, ale Váš tréning nie je lepší. Len je lepší zisk výrobcu, pretože náklady sú výrazne nižšie. Použijete totiž len napríklad 3g zmesi a ešte z výrazne lacnejších zložiek. Lenže všetci vieme, že účinná dávka napríklad citrulínu je 6g a kde máme beta alanín, kreatín a ďalšie naozaj funkčné zložky? Práve preto dávka nášho produktu dosahuje takmer 25g – pretože Vám ponúkame nie nakopávač, ale naozajstný PRE-WORKOUT.

Agrressive Pre - obsah účinných látek

Fakty, alebo AGGRESSIVE/SERIOUS PRE v reči čísel

PEVNÝ ZÁKLAD – AGGRESSIVE/SERIOUS PRE

Stojí na pevných základoch postavených na roky overených zložkách v maximálnych dávkach.

7000 mg CITRULÍN MALÁTU – táto veľmi známa látka je vlastne zmesou neesenciálnej aminokyseliny citrulínu a kyseliny jablčnej. Citrulín malát výrazne napomáha k produkcii energie tým, že zvyšuje množstvo fosfokreatínu a produkciu adenozíntrifosfátu (ATP). Citrulín je tiež známym prekurzorom arginínu, teda medzi jeho základné benefity patrí optimalizácia prekrvenia a tým pádom optimálny transport živín do pracujúcich svalov. Práve citrulín malát nám umožní vykonať viac opakovaní a dosiahnuť optimálne napumpovanie.

3000 mg BETA ALANÍNU – ide o neesenciálnu aminokyselinu prirodzene sa vyskytujúcu v spektre beta aminokyselín. Ako nám táto látka môže pomôcť k lepšiemu výkonu? Malé vysvetlenie. Pri intenzívnom výkone sa štiepi ATP, v tele sa hromadí vodíkové ióny, svaly sa dostávajú do kyslejšieho stavu, dostavuje sa svalová bolesť a klesá silový výkon. Ide o normálnu reakciu, ktorú pozná každý športovec. A v tomto momente nastupuje práve beta alanín. K pochopeniu jeho úlohy sa musíme v krátkosti pozrieť na látku karnozín, ku ktorého syntéze práve beta alanín vedie. Pretože práve karnozín má vplyv na naše svaly a schopnosť podať výkon. Pomáha totiž stabilizovať pH vo svaloch a zrýchlene odplavuje vodíkové ióny, ktoré, ako sme si povedali, vznikajú počas fyzických výkonov. Telo si prirodzene pH vyrovnáva, ale pokiaľ klesne pod určitú úroveň, nie je už organizmus schopný odolávať a zhoršuje sa schopnosť podať výkon. Práve tomuto stavu pomáha zabrániť suplementácia beta alanínom prostredníctvom premeny na karnozín. Po dodaní beta alanínu do tela koncentrácia karnozínu rapídne vzrastie. Výskumy ukázali, že po 4-týždennej suplementácii beta alanínom vzrástla koncentrácia karnozínu v tele na 42–65 %, po 12 týždňoch dokonca na 85 %. Tento stav potom značne ovplyvňuje fyzický výkon, aktivujú sa systémy zodpovedné za svalový rast, silu a vytrvalosť. Práve preto tvorí beta alanín ďalší pilier nášho produktu.

2000 mg KREATÍNU HCL – prečo práve kreatín HCL? Hlavnou výhodou, ktorou kreatín HCL disponuje, je vynikajúca rozpustnosť a veľmi dobrá biologická dostupnosť. Ďalej je to absencia niektorých vedľajších účinkov, s ktorými sa niekedy môžu stretnúť citlivejší športovci pri užívaní kreatín monohydrátu. Ide o nadúvanie, kŕče alebo časté močenie, ktoré sú spôsobené nie práve optimálnou rozpustnosťou kreatín monohydrátu v tekutinách a následne horšou absorpciou. Ako vieme, kreatín sám o sebe zadržiavanie vody nespôsobuje, napriek tomu zaťaženie tráviaceho traktu pri citlivých jedincoch môže mierne zadržovanie vody v priestore pod kožou spôsobiť. Práve preto je kreatín HCL vhodný predovšetkým do diétnych režimov. Poskytne rovnaké výhody ako užívanie kreatín monohydrátu a zároveň nezaťaží vaše trávenie (v skutočnosti môže dokonca Vášmu tráveniu pomôcť). Navyše môžte byť úplne v kľude, pretože rozhodne nespôsobí absolútne žiadne zadržiavanie vody v priestoroch pod kožou.

1000 mg BETAÍNU HCL – ide o metylovaný derivát aminokyseliny glycínu. Funkcie tejto látky ďaleko prekračujú hranice športu. Nás ale zaujíma predovšetkým to, že betaín zohráva rolu v procese metylácie, čo je biochemický proces, ku ktorému dochádza pri mnohých telesných funkciách, medzi ktorými nechýba ani známa proteosyntéza nevyhnutná pri budovaní svalovej hmoty. Navyše betaín hydratuje bunky, tlmí zápaly, zaisťuje správnu funkciu čriev a mnoho ďalšieho. Pre nás je tiež dôležité, že betaín znižuje hladinu cysteínu a homocysteínu. A ako vieme, vysoká hladina homocysteínu navodzuje inzulínovú rezistenciu a potláča proteosyntézu, čo môže viesť k nárastu tukových rezerv a redukciu svalovej hmoty.

6000 mg BCAA – efekt zmesi týchto troch veľmi špecifických esenciálnych aminokyselín je veľmi dobre preskúmaný. BCAA majú zvláštnu úlohu v metabolizme, keďže ich metabolizmus prebieha extrahepatálne (mimo pečene). Pečeňou prechádzajú bez zmeny a sú ďalej transportované do príslušných tkanív, predovšetkým do kostrového svalstva a mozgovej tkaniny. Asi 70% aminokyselín, ktoré idú z pečene do tkanív, tvorí práve BCAA. Z toho 65-70% vetvených aminokyselín smeruje do svalovej tkaniny. BCAA sú vo svalových vláknach zastúpené v 35% zo všetkých esenciálnych aminokyselín a sú nevyhnutné pre ich rast. Okrem toho tiež slúžia ako významný energetický zdroj pre svaly počas fyzického výkonu. Pri tréningu teda svaly spotrebúvajú vlastné BCAA a menia ich na energiu. Pokiaľ užijete BCAA pred tréningom, dodáte telu potrebný zdroj energie a ochránite tak svoju svalovú hmotu pred degradáciou.

Agrressive Pre

Stimulácia, ale predovšetkým optimalizácia = AGGRESSIVE/SERIOUS PRE

SERIOUS PRE bol špecifický tým, že Vám umožnil trénovať s optimálnym zameraním na výkon aj bez stimulácie. V optimálnom prípade ste cítili len príjemné svrbenie a v priebehu tréningu zistili, že zrazu spravíte viac opakovaní, dokážete viac precítiť svaly.

Pre tento účel sme zvolili kombináciu látok podieľajúcich sa na produkcii neurotransmiterov dopamínu a acetylcholínu. Ide o osvedčenú kombináciu CHOLÍNU, TYROZÍNU a DMAE.

Vychytávkou je použitie maximálneho povoleného množstva Acetyl L-karnitínu, ktorý dnes predstavuje, podobne ako BCAA, jeden z najlepšie vedecky preskúmaných doplnkov výživy.

Základná forma, aminokyselina L-karnitín, je súčásťou energetického metabolizmu, kde napomáha zvyšovať schopnosť mitochondrií spaľovať tuk.

Narozdiel od L-karnitínu ponúka Acetyl-L-karnitín okrem zmieneného zvyšovania schopnosti mitochondrií spaľovať tuky aj ďalšie benefity, medzi ktoré patrí predovšetkým stimulácia mozgovej aktivity, najmä teda zvýšenie koncentrácie a pozornosti. Preto je Acetyl-L-karnitín ideálnym doplnkom pre podporu optimálneho mentálneho zamerania na tréning. Ako doplnok výživy má však mnohé ďalšie pozitívne účinky, ktoré opäť ďaleko presahujú hranice športu. Len v krátkosti zmienime zvýšenie inzulínovej senzitivity, zlepšenie funkcie dopamínových receptorov v mozgu, zníženie krvného tlaku a mnoho ďalšieho.

Celý mix látok, ktorý sa zameriava na podporu mozgovej činnosti v priebehu tréningu, dopĺňa aminokyselina taurín. Taurín pomáha optimalizovať prekrvenie mozgu, tonizovať organizmus, zvyšovať koncentráciu, fyzický výkon, rýchlosť reakcií a pripravuje telo na zvýšenú záťaž s celkovým pocitom pohody. Taurín tiež chráni mozeg pred neurotoxickým pôsobením iných aminokyselín, čím chráni nervové bunky pred poškodením.

Pri produkte AGGRESSIVE PRE receptúru dopĺňajú ešte klasické stimulanty. Teda vyššie zmienený kofeín a extrakt zo zeleného čaju. Kofeín je známy predovšetkým ako látka, ktorá zvyšuje bdelosť a podporuje kognitívne funkcie. Jeho efekt v podpore športového výkonu je bez diskusie. V rozumnej dávke nám teda umožní efektívne zameranie na tréning a zlepší oxidáciu mastných kyselín. V podpore spaľovania tuku mu asistuje extrakt zo zeleného čaju, ktorý obsahuje látky nazvané katechíny vrátane epigalokatechín galát (EGCG). Tento katechín je zodpovedný za termogénny efekt zeleného čaju. Obe tieto látky pracujú v synergii so základnou receptúrou, ktorú predstavoval SERIOUS PRE.

Kofeinu a EGCG asistujú predovšetkým:

SYNEFRÍN – mnoho štúdií preukázalo funkciu synefrínu v podpore spaľovania tuku. Nás však zaujíma to, že prípravok zvyšuje fyzický výkon – tým, že nám synefrín pomáha uvoľniť tuk z tukových zásob, tiež zabezpečí zvýšenie fyzického výkonu. Tým, že zlepší cirkuláciu krvi, podporí efekt základných zložiek, čo je dôvodom, prečo produkt obsahuje maximálnu povolenú dávku tejto zaujímavej látky. Zdraviu prospešné účinky, ktoré ponúka táto látka opäť prekračujú hranicu športu, ide predovšetkým o podporu činnosti pečene a celkové zlepšenie trávenia.

KAPSAICÍN – látka, ktorá podporí predovšetkým vstrebávanie základných ingrediencií produktu. Napriek tomu ponúka niektoré benefity, ktoré stoja za zmienku. Kapsaicín opäť podporí cirkuláciu krvi a ponúkne podporu metabolických funkcií, čo v kombinácii s ostatnými zložkami rozhodne pocítite.

Voľte teda verziu, ktorá vyhovie Vašim požiadavkám a typu tréningu. Bez zveličovanie môžme povedať, že ako SERIOUS PRE, tak AGGRESSIVE PRE predstavuje nielen ultimatívne predtréningové suplementy, ktoré len ťažko nájdu porovnanie.

Vyskúšajte naozajstný PRE WORKOUT, ktorý zabezpečí pokrok, a nielen stimuláciu.

Referencie:

1.    Kuhn, K. P., et al. Oral citrulline effectively elevates plasma arginine levels for 24 hours in normal volunteers. Circulation 2002; 106: II1–766S.
2.    Schwedhelm, E., et al. “Pharmacokinetic and pharmacodynamic properties of oral L-citrulline and L-arginine: impact on nitric oxide metabolism,” British Journal of Clinical Pharmacology, 65(1):51-9, 2008.
3.    Solomonson, L. P., et al. The caveolar nitric oxide synthase/arginine regeneration system for NO production in endothelial cells. J Exp Biol 206:2083–2087, 2003.
4.    Dash, A., et al. Evaluation of creatine transport using Caco-2 monolayers as an in vitro model for intestinal absorption. Journal of Pharmaceutical Sciences 90(10):1593-1598, 2001.
5.    Powers, M. E., et al. Creatine supplementation increases total body water without altering fluid distribution. Journal of Athletic Training 38(1):44-50, 2003.
6.    Miller, D. Oral bioavailability of creatine supplements: Is there room for improvement? Annual Meeting of the International Society of Sports Nutrition, 2009.
7.    Moreno, H., et al. Chronic dietary choline supplementation modulates attentional change in adult rats. Behavioral Brain Research 243:278-285, 2013.
8.    Cholewa, J. M., et al. Effects of betaine on body composition, performance, and homocysteine thiolactone. Journal of The International Society of Sports Nutrition 10:39, 2013.
9.    Stoppani, J.  Consuming branched-chain amino acid supplement during a resistance training program increases lean mass, muscle strength and fat loss. Journal of the International Society of Sports Nutrition 2009.
10.    Gomez-Merino. Evidence that the branched-chain amino acid L-valine prevents exercise-induced release of 5-HT in rat hippocampus. Int J Sports Med. 2001.
11.    Sureda A, Córdova A, Ferre M.D. L-Citrulline-malate influence over branched chain amino acid utilization during exercise. European Journal of Applied Physiology 2010Hoffman.
12.    J. R., et al. L-alanine supplementation improves tactical performance but not cognitive function in combat soldiers. J Int Soc Sports Nutrition, 2014.
13.    Jaroslav a Richard PRŮŠA. Patobiochemie metabolických drah. 2. vydání. Univerzita Karlova, 2004.
14.    Petr, et al. Kapitoly z klinické biochemie. 2. vydání. Praha: Karolinum, 2004.