Kód: 6955 | Značka: NOW FOODS

Stévia Better Bezkalorické tekuté sladidlo 59 ml Now Foods

Neohodnotené
€16,90
Skladom (1 ks)

Better Stévia Bezkalorické tekuté sladidlo Now Foods. Stevia je rastlina s intenzívnou sladkou chuťou, ktorá sa od 16. storočia používa na sladenie […]

Kategória: Výživové doplnky

Better Stévia Bezkalorické tekuté sladidlo Now Foods. Stevia je rastlina s intenzívnou sladkou chuťou, ktorá sa od 16. storočia používa na sladenie nápojov a prípravu čaju. Rastlina je pôvodom z Paraguaja a Brazílie, ale v súčasnosti sa pestuje aj v Japonsku a Číne. Používa sa ako nevýživné sladidlo a bylinný doplnok. Stevia je často označovaná ako bezpečná a zdravá náhrada cukru, ktorá dokáže osladiť potraviny bez negatívnych účinkov na zdravie spojených s rafinovaným cukrom.

Stevia je názov pre zelenú listovú bylinu, ktorá pochádza z Južnej Ameriky a ktorá sa používa už stovky rokov pre svoje mimoriadne sladké listy. Účinné látky zodpovedné za jeho sladkosť sú glykozidy stévie, hlavne steviozid a rebaudiozid. Stevia získala svoju nedávnu slávu ako sladidlo, ktoré je viac ako 40x sladšie ako cukor, ale neovplyvňuje hladinu cukru v krvi. Na rozdiel od bežného cukru tiež nemá negatívne vedľajšie účinky na organizmus a je užitočný najmä pre diabetikov (1, 2).

BetterStevia® je nízkokalorické, nízko glykemické, prírodné sladidlo, ktoré je úplne zdravou náhradou stolového cukru a umelých sladidiel. Je to tiež spojené s niekoľkými pôsobivými zdravotnými výhodami, ako je znížený príjem kalórií, hladina cukru v krvi a riziko vzniku dutín v zuboch (3, 4, 5). Stevia je prírodné sladidlo pochádzajúce z listov rastliny stevia (Stevia rebaudiana).

Stévie je obľúbenou voľbou pre mnoho ľudí, ktorí chcú schudnúť a znížiť príjem cukru (6). Toto sladidlo bolo tiež spojené s niekoľkými zdravotnými výhodami, vrátane nižšej hladiny cukru v krvi a cholesterolu (7, 8).

Ako alternatíva k sacharóze alebo stolovému cukru môže použitie stévie ako sladidla priniesť značné zdravotné výhody.

Stevia je vo FoodData Central (FDC) (9) a je považovaná za „bez kalórií“. Stévia Better obsahuje striktne nulové kalórie, ale je výrazne menej kalorická ako sacharóza a dostatočne nízka na to, aby sa dala klasifikovať ako taká.

Zložky sladkej chuti v sladidlách stévia sa vyskytujú prirodzene. Táto vlastnosť môže byť prospešná pre ľudí, ktorí uprednostňujú potraviny a nápoje pochádzajúce z prírodných zdrojov. Nízky počet kalórií kvalifikuje Steviu ako zdravú alternatívu pre kontrolu cukrovky alebo chudnutie.

Kontroluje cukrovku

Najchválenejším aspektom stévie z hľadiska zdravia ľudí je jej schopnosť regulovať hladinu cukru v tele. Toto je ideálna náhrada za normálny cukor pre diabetikov alebo ľudí na diéte s kontrolovaným obsahom sacharidov, pretože môžu jesť sladké jedlá bez obáv z diabetických komplikácií.

Na rozdiel od sacharózy, z ktorej sa skladá normálny stolový cukor, stévia sladí jedlo podobným spôsobom ako cukor, ale obsahuje steviozid, ktorý je ne-sacharidovou glykozidovou zlúčeninou. Ako je vysvetlené vyššie, pri rozpade steviozidu sú častice obsahujúce glukózu absorbované baktériami v hrubom čreve, a nie absorbované do krvi a ovplyvňujú hladinu glukózy v tele (10).

Úbytok na váhe

Stévia je veľmi nízkokalorická a je kdekoľvek od 40 do 300x sladšia ako cukor, v závislosti od prevalencie určitých extraktov v druhovej odrode. To znamená, že ľudia môžu jesť jedlá ako koláče, sušienky a cukríky vyrobené zo stévie bez obáv z toho, že získajú veľa kalórií z cukrov, takže im to neublíži pri šanciach na úspešné chudnutie. To môže tiež pomôcť pri kontrole nadmerného obsahu cukru v strave detí (10).

Reguluje krvný tlak

Ako už bolo spomenuté, steviozid je typ glykozidu, ale v stévii sú aj ďalšie glykozidy, ktoré môžu skutočne uvoľniť krvné cievy, zvýšiť močenie a uľahčiť vylučovanie sodíka z tela. To znamená, že na kardiovaskulárny systém sa kladie menší dôraz a môže dôjsť k poklesu krvného tlaku, ktorý chráni zdravie srdca a predchádza určitým stavom, ako je ateroskleróza, infarkty a mŕtvica (11).

Znižuje hladinu cholesterolu

Štúdie ukazujú, že konzumácia stévie vedie k významnému zníženiu zlých hladín LDL cholesterolu a triglyceridov a k zvýšeniu hladín HDL cholesterolu, čo je zdravý cholesterol a je nevyhnutný pre dobrý lipidový profil (12).

Podporuje orálne zdravie

Zistilo sa, že stévia redukuje bakteriálnu tvorbu v ústach, čo z nej robí obľúbenú prísadu do zubných pást a ústnych vôd. Zabraňuje tiež vzniku dutín a zápalu ďasien, čo sacharóza určite nerobí! (13)

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Deionizovaná voda, certifikovaný organický extrakt z listov stévie, 11% organický trstinový alkohol

Nutričné fakty:

Počet porcií: cca 454, Veľkosť porcie: 4 kvapky (0,13 ml)

Množstvo na porciu: Kalórie 0, Celkový obsah tukov 0 g (0% DV), Sodík 0 mg (0% DV), Sacharidy 0 g (0% DV) , Celkový cukor 0 g (vrátane 0 g pridaného cukru, 0% DV), bielkoviny 0 g. Nie je významným zdrojom nasýtených tukov, tukov, cholesterolu, vlákniny, vitamínu D, vápnika, železa a draslíka.

Neobsahuje: zložky pšenice, lepku, sóje, mlieka, vajec, rýb, mäkkýšov alebo stromových orechov.

Ďalšie informácie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: Používa sa na prirodzené sladenie vašich obľúbených nápojov a jedál. Podľa chuti doslaďte 1 až 4 kvapkami. Pred použitím dobre pretrepte.

Krajina pôvodu: USA

Veľkosť balenia: 59 ml
Forma: tekutina
výživový doplnok Stévia Better Bezkalorické tekuté sladidlo 59 ml Now Foods 
bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie