Kód: 0367 | Značka: NOW FOODS

Vitamín D3 2000 IU Now Foods

Neohodnotené
€10,69
Skladom (1 ks)

Vitamín D3 2000 IU Now Foods. Nie je žiadnym tajomstvom, že vitamín D je nevyhnutnou živinou. Vitamín D je rozpustný v tukoch, […]

Kategória: Vitamíny D

Vitamín D3 2000 IU Now Foods. Nie je žiadnym tajomstvom, že vitamín D je nevyhnutnou živinou. Vitamín D je rozpustný v tukoch, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri vstrebávaní vápnika a zdraví kostí, ako aj pri imunitných funkciách. Vitamín D je známy ako „slnečný vitamín“, pretože sa vytvára v tele, keď slnko zasiahne pokožku. Slnko však zriedka poskytuje dostatočný vitamín D, takže je potrebné ho získať z doplnkov alebo zo stravy. Napriek tomu iba hŕstka potravín obsahuje významné množstvo tohto rozhodujúceho vitamínu a nedostatok vitamínu D3 je veľmi častý (1, 2, 3).

Množstvo vitamínu D, ktoré vaša pokožka vyrobí, závisí od mnohých faktorov, vrátane dennej doby, ročného obdobia, zemepisnej šírky a pigmentácie pokožky. V závislosti od toho, kde žijete a aký je váš životný štýl, sa môže produkcia vitamínu D v zimných mesiacoch znížiť alebo úplne chýbať. Opaľovací krém ktorý sa používa k ochrane počas letných mesiacov, je dôležitý, ale môže tiež znížiť produkciu vitamínu D.

Vitamín D je nevyhnutný pre naše zdravie, podporuje kosti, zuby, svaly a imunitný systém. Suplementácia vitamínom D môže tiež znížiť riziko rakoviny, srdcových chorôb, cukrovky a sklerózy multiplex.

Posilňuje vaše kosti

Je známe, že vitamín D pomáha svalom aj kostiam. Vitamín D zvyšuje vstrebávanie vápniku vo vašich črevách, čo v konečnom dôsledku umožňuje normálnu mineralizáciu vašich kostí. Výskum ukazuje, že vitamín D môže pomôcť pri znižovaní zlomenín a pri zlepšovaní svalovej sily. Vitamín D je známy vďaka svojej schopnosti budovať kosti a posilňovať ich. Vápnik, ktorý prospieva vašim kostiam, by v zásade nedokázal svoju prácu bez vitamínu D. Keď je vitamín D spojený s vápnikom, môže pomôcť predchádzať osteoporóze, chorobe, ktorá znamená, že sa znižuje hustota a kvalita kostí.

Preto je dostatok vitamínu D rozhodujúci pre prevenciu chorôb kostí, ako je krivica u detí, osteomalácia u dospelých a osteoporóza u starších ľudí (4).

Zvyšuje imunitu

Vitamín D pomáha nášmu imunitnému systému zostať vyrovnaný počas chladného a chrípkového obdobia. Výskum ukazuje, že vitamín D hrá dôležitú úlohu v imunitnej funkcii a nedostatok tohto proteínu zvyšuje vašu náchylnosť k infekcii. Vitamín D je dôležitý pre moduláciu adaptívnej aj vrodenej imunitnej odpovede prostredníctvom receptorových miest na povrchu B- a T-buniek, dvoch tried imunitných buniek (5).

Pomáha posilniť svaly

Štúdie preukázali, že doplnky vitamínu D môžu zlepšiť svalovú silu. Vitamín D má spolu so svojimi schopnosťami tvorby kostí vplyv aj na posilnenie svalov. Nedostatok vitamínu D v tele môže zvýšiť riziko slabých svalov, čo následne zvyšuje riziko pádov. Vitamín D môže pomôcť zvýšiť svalovú silu a zabrániť tak pádom, čo je častý problém u starších dospelých.

Zmierňuje depresie

Výskum ukázal, že vitamín D môže hrať dôležitú úlohu pri regulácii nálady a odvracaní depresie. V jednej štúdii (6) vedci zistili, že ľudia s depresiou, ktorí dostávali doplnky vitamínu D, zaznamenali zlepšenie svojich príznakov. V inej štúdii (7) zameranej na ľudí s fibromyalgiou vedci zistili, že nedostatok vitamínu D je častejší u tých, ktorí tiež prežívajú úzkosť a depresiu.

Autoimunitné stavy

Nedostatok vitamínu D je tiež spojený s vyššou mierou autoimunity, čo môže byť spôsobené jeho účinkom na imunomodulačné T-bunky. Autoimunitné ochorenia vrátane roztrúsenej sklerózy, reumatoidnej artritídy, alopécie areata (vypadávanie vlasov) a lupusu sú ovplyvnené funkciou T-buniek a nedostatkom vitamínu D.

To teraz neznamená, že vás vitamín D ochráni pred rozvojom autoimunitného ochorenie alebo pred vzplanutím choroby. Vieme však, že adekvátna hladina vitamínu D prospieva zdravej funkcii imunitných buniek, čo zase znižuje riziko autoimunitného ochorenia.

Vitamín D má množstvo dôležitých funkcií

  • Zlepšuje vstrebávanie vápnika vo vašom tele (hladiny vápnika majú vplyv na to, ako absorbujete horčík).
  • Umožňuje vášmu imunitnému systému správne fungovať a chráni vás pred chorobami, ako je prechladnutie.
  • Reguluje krvný tlak.
  • Pomáha pri raste a vývoji kostí a zubov.
  • Pomáha udržiavať svaly zdravé.

Zdravotnícki pracovníci v Kanade hovoria, že zvýšené hladiny vitamínu D v krvi, by znížili výskyt rôznych stavov vrátane kardiovaskulárnych chorôb, roztrúsenej sklerózy, zápalu pľúc a niektorých druhov rakoviny.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Vitamín D3 (cholekalciferol) (z lanolínu) 50 mcg 2000 IU

Ostatné zložky: Extra panenský olivový olej, Softgel kapsula (hovädzia želatína, glycerín, voda).

Neobsahuje: zložky kvasníc, pšenice, lepku, sóje, kukurice, mlieka, vajec, rýb alebo mäkkýšov.

Ďalšie informácieIba pre dospelých. Poraďte sa s lekárom, ak ste tehotná / dojčíte, užívate lieky alebo máte zdravotný stav. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: 1 softgel kapsula denne s jedlom.

Krajina pôvodu: USA

Veľkosť balenia: 120
Forma: softgelové kapsule
výživový doplnok Vitamín D3 Now Foods 
bol uvedený na trh ako doplnok stravy. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie