Pri objednávke nad 50€ z tovaru do 31.08.2022, zľava na ďalší nákup 5%. Pri objednávke nad 70€ z tovaru, zľava na ďalší nákup 5% + darček.
Novinka
Kód: 3906 | Značka: Webber Naturals

Vitamín D3 2500 IU Gummies Webber Naturals

Neohodnotené
€14
skladom u dodávateľa (1 ks)

Vitamín D3 2500 IU Gummies Webber Naturals. Vitamín D je nesmierne dôležitý pre celkové zdravie a rastúci počet výskumov neustále odhaľuje jeho […]

Kategória: Vitamíny D
Pri objednávke nad 50€ z tovaru do 31.07.2022, zľava na ďalší nákup 5%. Pri objednávke nad 70€ z tovaru, zľava na ďalší nákup 5% + darček.

Vitamín D3 2500 IU Gummies Webber Naturals. Vitamín D je nesmierne dôležitý pre celkové zdravie a rastúci počet výskumov neustále odhaľuje jeho význam. Vitamín D je nevyhnutný pre efektívne využitie vápnika v tele. Udržiavanie hladiny vápnika v krvi v úzkom rozmedzí je nevyhnutné pre normálne fungovanie všetkých buniek v tele, tehotenstva, zdravia kostí a svalov, zdravia mozgu, podporuje imunitnú aktivitu, respiračné zdravie, kardiovaskulárne funkcie, upravuje rovnováhu cukru v krvi a reguluje syntézu neurotransmiterov.

Výskum (18) ukázal, že vitamín D môže pomôcť predchádzať niektorým chorobám, ako je osteoporóza, rachitída, srdcové choroby a rakovina. American Journal of Clinical Nutrition navyše zistil (19), že vitamín D môže pomáha znížiť pravdepodobnosť vzniku chrípky. Vitamín D je tiež známy aj tým, že pomáha pri vyrovnávaní minerálov, ako je vápnik, fosfor, sodík a horčík, pre zdravú tvorbu a mineralizáciu kostí.

Zlepšuje zdravie kostí

Vitamín D udržuje v tele rovnováhu vápnika a fosforu. Konkrétne podporuje vstrebávanie vápnika a fosforu z čreva, reabsorpciu vápnika v obličkách a mobilizáciu vápnika v kostiach (1, 2, 3). Nedostatok vitamínu D u detí môže spôsobiť krivicu, v dôsledku mäknutia kostí. Podobne sa u dospelých prejavuje nedostatok vitamínu D ako osteomalácia (4) alebo zjemnenie kostí. Osteomalacia vedie k zlej hustote kostí a svalovej slabosti. Nedostatok vitamínu D sa môže prejaviť aj ako osteoporóza

Znižuje riziko chrípky

Z preskúmania existujúceho výskumu z roku 2018 (5) vyplýva, že vitamín D má ochranný účinok proti vírusu chrípky. Suplementácia môže pomôcť znížiť výskyt a príznaky prechladnutia a chrípky (5, 6, 7, 8, 9, 10). Denné dávky vitamínu D podporujú zdravie dýchacích ciest a znižujú výskyt bežných sezónnych infekcií.

Znižuje depresiu

Výskum ukázal, že vitamín D môže hrať dôležitú úlohu pri regulácii nálady a potlačovaní depresie. V jednej štúdii (11) vedci zistili, že ľudia s depresiou, ktorí dostávali doplnky vitamínu D, zaznamenali zlepšenie ich príznakov. V inej štúdii (12) ľudí s fibromyalgiou vedci zistili, že nedostatok vitamínu D bol častejší u tých, ktorí tiež zažívali úzkosť a depresiu.

Zvyšuje imunitu

Bunky, ktoré tvoria náš imunitný systém, potrebujú vitamín D3 na boj proti patogénom, ako sú vírusy a iné baktérie. Vitamín C je klasický prostriedok na zvýšenie imunitného systému, ale vitamín D hrá zásadnú úlohu pri udržiavaní vášho imunitného systému (8). Rovnako ako vitamín C, aj jeho dopĺňanie znižuje podľa výskumu z roku 2010 pravdepodobnosť chrípky. Ešte novšie výskumy zistili (9), že vitamín D tiež pomáha predchádzať všetkým typom autoimunitných chorôb. Vitamín D zabraňuje autoimunitným ochoreniam vrátane roztrúsenej sklerózy a zápalových ochorení čriev (IBD) vďaka svojim účinkom na aktiváciu našich silných imunitne posilňujúcich T lymfocytových buniek a cytokínov.

Vírus chrípky spôsobuje najviac chorôb v zimných mesiacoch. Úroveň vitamínu D je najnižšia počas zimy a ľudia, ktorí majú nízku hladinu vitamínu D, majú vyššiu pravdepodobnosť infekcie dýchacích ciest alebo prechladnutia.

Chráni vašu pamäť

Ak nebudú mať receptory vitamínu D3 dostatok vitamínu D3, môže dôjsť k poruche funkcie a zvýšeniu rizika demencie.

Bojuje s chorobami

 • Znižuje riziko roztrúsenej sklerózy podľa štúdie z roku 2006 uverejnenej v časopise Journal of American Medical Association (13, 14, 15, 16)
 • Znižuje šance na rozvoj srdcových chorôb. Podľa zistení z roku 2008 uverejnených v Circulation (17)

Príznaky nedostatku vitamínu D

 • Zmeny nálady vrátane depresie alebo úzkosti
 • Časté zlomeniny
 • Pomalé hojenie rán
 • Strata hustoty kostí
 • Svalová slabosť
 • Nový alebo zhoršujúci sa vysoký krvný tlak
 • Konštantná únava
 • Chronická bolesť
 • Neplodnosť
 • Znížená výdrž

Zdravotnícki pracovníci v Kanade hovoria, že zvýšené hladiny vitamínu D v krvi, by znížili výskyt rôznych stavov vrátane kardiovaskulárnych chorôb, roztrúsenej sklerózy, zápalu pľúc a niektorých druhov rakoviny.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Vitamín D3 (cholekalciferol) 2500 IU (62,5 mcg)

Pomocné látky: Tapiokový sirup, trstinový cukor, čistená voda, koncentrát jablkovej šťavy, pektín, kyselina citrónová, citrát sodný, prírodné arómy, karnaubský vosk, rastlinný olej, antokyány.

Neobsahuje: prísady umelých farbív, konzervačných látok alebo sladidiel; žiadne mliečne výrobky, pšenicu, lepok, droždie, sóju, vajcia, ryby, mäkkýše, orechy alebo GMO. 

Ďalšie informácie: Neužívajte tento produkt, ak máte hyperkalciémiu a/alebo hyperkalciúriu. Prestaňte užívať a poraďte sa s lekárom, ak slabosť, únava, ospalosť, bolesť hlavy, nedostatok chuti do jedla, sucho v ústach, kovová chuť, nevoľnosť, vracanie, závraty, zvonenie v ušiach, nedostatočná koordinácia a svalová slabosť (čo sú skoré príznaky hyperkalcémie) alebo ak sa u vás vyskytnú iné vedľajšie účinky. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: Dospelí: Žujte / cmúľajte 1 gummies denne alebo podľa pokynov lekára. 

Krajina pôvodu: Kanada

Veľkosť balenia: 75
Forma: gummies (bez obsahu želatíny)
výživový doplnok Vitamín D3 2500 IU Gummies Webber Naturals 
bol uvedený na trh ako doplnok stravy.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie