Pri objednávke nad 50€ z tovaru, využite zľavu 5% na ďalší nákup do 15.05.2022
Novinka
Kód: 7267 | Značka: Webber Naturals

Vitamín D3 600 IU pre deti od 4 rokov Webber Naturals

Neohodnotené
€9,99
Skladom (1 ks)

Vitamín D3 600 IU pre deti od 4 rokov Webber Naturals. Ako viete, vitamín D hrá dôležitú úlohu v zdraví

Kategória: pre deti

Vitamín D3 600 IU pre deti od 4 rokov Webber Naturals. Ako viete, vitamín D hrá dôležitú úlohu v zdraví kostí. Podporuje vstrebávanie vápniku a fosforu a pomáha ukladať tieto minerály v kostiach a zuboch, čo ich robí silnejšími a zdravšími. Posilňuje tiež imunitný systém aby zabránil chorobám a pomáha regulovať rast buniek. Ako deti rastú, je dôležité, aby prijímali dostatok vitamínu D na zabezpečenie optimálneho zdravia. Vitamín D hrá tiež dôležitú úlohu v boji proti infekciám a v zdraví srdca. Vitamín D tiež pomáha liečiť kosti po zranení alebo chirurgickom zákroku.

Vitamín D ovplyvňuje mnoho zdravotných aspektov vrátane zdravia kostí, kardiovaskulárneho zdravia, imunity, autoimunitných chorôb, cukrovky typu I a duševného zdravia.

Keď je dieťa vonku, je dôležité chrániť jeho pokožku, aby sa zabránilo nadmernému melanómu a poškodeniu kože príliš veľkým množstvom slnečného žiarenia. Rodičia vedia, že je dôležité chrániť pokožku dieťaťa pred nebezpečnými popáleninami, poškodením pokožky a budúcimi rakovinám kože pomocou opaľovacích krémov. Ale opaľovací krém môže znížiť produkciu vitamínu D o 95% pri (SPF 8) a 99% pri (SPF 15). 

Na získanie dostatočného množstva vitamínu D musia deti často užívať multivitamín s vitamínom D alebo doplnok vitamínu D. Deti a dospievajúci by mali užívať denne vitamín D 600 IU, minimálne.

Nedostatok vitamínu D u detí môže spôsobiť krivicu, spomalený vývoj motoriky, svalovú slabosť, bolesti a zlomeniny.

Zdravé kosti

Vápnik je pravdepodobne na vašom radare, pokiaľ ide o zdravie kostí vášho dieťaťa, ale treba myslieť na niečo iné: Vitamín D. Telo môže skutočne vstrebávať minerály posilňujúce kosti, len ak je v nich prítomný vitamín D. Vitamín D hrá významnú úlohu (1) pri regulácii vápniku a udržiavaní hladín fosforu v krvi. Tieto faktory sú nevyhnutné pre udržanie zdravia kostí. Deti si počas detstva a dospievania vytvárajú kosti, takže počas tohto obdobia je nevyhnutný dostatok vápniku a vitamínu D.

Posilnený imunitný systém

Recenzia súčasného výskumu z roku 2018 (2) naznačuje, že štúdie zistili, že vitamín D má ochranný účinok proti vírusu chrípky. Vitamín D pomáha nášmu imunitnému systému zostať vyrovnaný počas chladného a chrípkového obdobia. Výskum ukázal, že vitamín D môže pomôcť chrániť pred akútnymi respiračnými infekciami (6).

Nálada

Jednou z najvýznamnejších výhod vitamínu D3 je jeho vplyv na náladu. Mnoho detí trpí sezónnymi afektívnymi poruchami a zvyčajne sa cítia šťastnejšie, keď svieti slnko, a to kvôli syntéze vitamínu, ku ktorej dochádza pri priamom vystavení UVB lúčom. Zvyšovanie hladiny vitamínu D nie je iba prevenciou, ale môže účinne prispieť k zníženiu prejavov klinickej depresie.

Okrem hlavných výhod výskum naznačuje, že vitamín D môže hrať úlohu aj v:

  • Podľa štúdie z roku 2006 publikovanej v časopise Journal of the American Medical Association znižuje riziko roztrúsenej sklerózy (3).
  • Znižuje šancu na rozvoj srdcových chorôb, podľa zistení z roku 2008 publikovaných v CirculationTrusted Source (4).
  • Podľa výskumu zverejneného v časopise American Journal of Clinical Nutrition z roku 2010 (5) pomáha znižovať pravdepodobnosť vzniku chrípky.

Deťom môže hroziť nedostatok vitamínu D, ak

  • Celú ich pokožka je zakrytá.
  • Trávia väčšinu času v interiéroch a málo na slnku.
  • Má stav ovplyvňujúci to, ako telo kontroluje hladinu vitamínu D - napríklad ochorenie pečene, ochorenie obličiek a stavy, ktoré spôsobujú problémy so vstrebávaním potravy (napríklad celiakia alebo cystická fibróza).
  • Užíva lieky, ktoré môžu ovplyvniť hladinu vitamínu D.
  • Má tmavšiu pleť.
  • Boli dlho dojčené a majú matku, ktorá má málo vitamínu D.

Nízka hladina vitamínu D je spojená s celým radom chorôb vrátane osteoporózy, kardiovaskulárnych chorôb, roztrúsenej sklerózy a problémov duševného zdravia. Nedostatok vitamínu D u detí je vážny problém a môže viesť k mnohým zdravotným problémom. U detí mladších ako dva roky sa môžu vyvinúť choroby zmäkčujúce kosti, napríklad krivica. U starších detí a dospievajúcich môže nedostatok vitamínu D viesť k zvýšenej frekvencii zlomenín kostí.

Zdravotnícki pracovníci v Kanade odhadujú, že zvýšené hladiny vitamínu D v krvi, by znížili výskyt rôznych stavov vrátane kardiovaskulárnych chorôb, roztrúsenej sklerózy, zápalu pľúc a niektorých druhov rakoviny.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Zloženie: Vitamin D3 (cholecalciferol) 600 IU (15 mcg)

Ostatné zložky: glukózový sirup, cukor, čistená voda, pektín, koncentrát jablkovej šťavy, kyselina citrónová, prírodné arómy (zmiešané bobuľové ovocie, broskyňa, jahoda), citrát sodný, kyselina mliečna, palmový olej, karnaubský vosk, prírodné farbivá (extrakt z annatta, koncentrát šťavy z čiernej mrkvy, antokyanín), slnečnicový olej.

Neobsahuje: umelé farbivá, konzervačné látky, sladidlá. Bez mliečnych výrobkov, pšenice, lepku, sóje, vajec, rýb, mäkkýšov a orechov.

Ďalšie informácie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Dávkovanie: deti a dospievajúci (4-17 rokov): Žuvajte (cmúľajte) 1 gummies denne alebo podľa pokynov lekára.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie