Kód: 096 | Značka: YaoMedica

096 YaoMedica Bijúcí zvon 50ml

Neohodnotené
€12,90
Skladom (1 ks)

Základom tinktúry Bijúci zvon sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime. 

 

Tinktúra uvoľňuje blokády srdca (Xin Yu). Podporuje srdce (Xin) a kardiovaskulárne zdravie. Z pohľadu čínskej medicíny rieši blokády v hrudi spôsobené krvnými zrazeninami (Xue Yu), ktoré bránia pohybu energie v hrudi. Šalvia podporuje normálnu činnosť cievnej sústavy. Ženšen podporuje krvný obeh.

Kategória: Bylinné tinktury

Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej ich macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizujeme a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité. 

Mechanizmus uvoľňovania účinných látok pri macerácii v 50% alkohole je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvarmi či horúcovodnými extraktmi. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti. 

Jednotlivé receptúry YaoMedica tinktúr vychádzajú zo skúseností a overených postupov tradičnej čínskej medicíny, ktorá tu existuje už viac ako 4 000 rokov. Jej pohľad na človeka je celostný. Na telo sa pozerá ako na celok a zároveň ho chápe ako súčasť okolitého prostredia. Rovnováha a harmónia, to je cesta, ako sa vysporiadať s mnohými ťažkosťami, ktoré nám prináša súčasný životný štýl. A to nielen na úrovni fyzického tela, ale aj na úrovni psychickej. 

Zloženie: 
voda, alkohol
Dan Shen - šalvia červenokoreňová, koreň - Rad. salviae - 27,2g
San Qi - ženšen nepravý, koreň - Rad. pseudoginseng - 10,7g
Bing Pian - borneol - Borneolum - 0,4g
 
Zdravotné tvrdenia o tinktúrach nám zakazuje legislatíva EÚ. Viac informácií o hubách a bylinných zmesiach nájdete vo verejne dostupných zdrojoch a na internete. Kvalitné informácie nájdete napríklad na www.tcmencyklopedie.cz.