Kód: 090 | Značka: YaoMedica

090 YaoMedica Divoká voda 50ml

Neohodnotené
€12,90
Skladom (1 ks)
Základom tinktúry Divoká řeka sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime. 

Tinktúra Divoká řeka vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Huo Xiang Zheng Qi Pian.
Tinktúra odstraňuje vlhkú horkosť (Shi Re) zo čriev (Chong). Tým pomáha tento systém dezinfikovať. Táto zmes je prvá z tých, ktoré by ste si mali zobrať so sebou v lete na dovolenku. Sladké drievko v tejto zmesi podporuje normálne trávenie.
Kategória: Bylinné tinktury

Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej ich macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizujeme a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité. 

Mechanizmus uvoľňovania účinných látok pri macerácii v 50% alkohole je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvarmi či horúcovodnými extraktmi. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti. 

Jednotlivé receptúry YaoMedica tinktúr vychádzajú zo skúseností a overených postupov tradičnej čínskej medicíny, ktorá tu existuje už viac ako 4 000 rokov. Jej pohľad na človeka je celostný. Na telo sa pozerá ako na celok a zároveň ho chápe ako súčasť okolitého prostredia. Rovnováha a harmónia, to je cesta, ako sa vysporiadať s mnohými ťažkosťami, ktoré nám prináša súčasný životný štýl. A to nielen na úrovni fyzického tela, ale aj na úrovni psychickej. 

Zloženie: 
voda, alkohol
Huo Xiang - agastache vráskavá, vňať - Herb. agastachis - 5,3g
Zi Su Ye - perila krovitá, list - Fol. perillae - 2,6g
Bai Zhi - angelika dahurská, koreň - Rad. angelicae dahuricae - 2,6g
Zong Lu Pi - Petiolus Trachycarpi - 2,6g
Bai Zhu - atraktylis veľkoúborový, podzemok - Rhiz. atractylodis - 5,3g
Fu Ling - pornatka kokosová, sklerócium - Skler. poriae - 4,0g
Yu Bai Fu - typhonia veľká, hľuza - Rhiz. typhonii - 4,0g
Hou Po - magnólia ľaliokvetá lekárska, kôra - Cort. magnoliae - 2,6g
Jie Geng - platykodon veľkokvetý, koreň - Rad. platycodi - 2,6g
Chen Pi - mandarínka obyčajná, kôra - Peri. citri - 4,0g
Gan Cao - sladké drievko, koreň - Rad. glycyrrhizae - 1,3g
Da Zao - jujuba čínska, plod - Fruc. jujubae - 1,3g
 
Zdravotné tvrdenia o tinktúrach nám zakazuje legislatíva EÚ. Viac informácií o hubách a bylinných zmesiach nájdete vo verejne dostupných zdrojoch a na internete. Kvalitné informácie nájdete napríklad na www.tcmencyklopedie.cz. 

Dávkovanie: 

  • pred použitím je dobré tinktúru pretrepať. Mierne zakalenie je normálne. 
  • denná dávka je 1 kvapka na 1 kg telesnej hmotnosti. Dennú dávku rozdeliť na dve časti - ráno a večer. Tzn. ak vážite napríklad 70 kg, tak si dáte 35 kvapiek ráno a 35 kvapiek večer. Potom Vám tinktúra vydrží asi na 15 dní. 
  • po konzultácii s odborníkom je možné dať až trojnásobnú dávku 
  • Tinktúry užívajte na lačno. Minimálny odstup je 30 minút pred jedlom alebo jedna hodina po ňom. 
  • Tinktúru je možné zaliať trochou horúcej vody a tým dôjde k odpareniu alkoholu. Tento postup je vhodný pre deti alebo šoférov. 
  • pri akútnych stavoch odporúčame užívať tinktúru zvyčajne niekoľko dní, zvyčajne do vyriešenia problému 
  • pri chronických stavoch je potrebné užívať zvyčajne niekoľko mesiacov. Avšak do 2-3 mesiacov by sa malo objaviť minimálne zlepšenie. 
  • na jeden mesiac potrebujete zvyčajne 2-3 balenia (podľa dennej dávky - viď vyššie) 
Obsah balenia:  50ml = 1100 kvapiek
 
Zmes vychádza z čínskeho receptu: Huo Xiang Zheng Qi Pian
 
Upozornenie : Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C. Neobsahuje žiadne aditíva. Prípadný zákal alebo zrazeniny nie sú na závadu. 

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať.