Kód: 063 | Značka: YaoMedica

063 YaoMedica Dunenie tamtamov 50ml

Neohodnotené
€12,90
Skladom (1 ks)
Základom tinktúry DUNENIE TAMTAMOV sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime. 

Tinktúra DUNENIE TAMTAMOV  vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Su Zi Jiang Qi Wan
Tinktúra sťahuje rebelujúcu energiu pľúc (Fei Qi), posilňuje pľúca (Fei) a slezinu (Pi) a transformuje hlien (Tan). Pľúca svojou zostupnou funkciou majú "rozprašovať" energiu (Qi) vzniknutú z potravy a dýchania. Vďaka sladkému drievku podporuje normálnu funkciu dýchacieho systému.
Kategória: Bylinné tinktury

Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej ich macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizujeme a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité. 

Mechanizmus uvoľňovania účinných látok pri macerácii v 50% alkohole je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvarmi či horúcovodnými extraktmi. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti. 

Jednotlivé receptúry YaoMedica tinktúr vychádzajú zo skúseností a overených postupov tradičnej čínskej medicíny, ktorá tu existuje už viac ako 4 000 rokov. Jej pohľad na človeka je celostný. Na telo sa pozerá ako na celok a zároveň ho chápe ako súčasť okolitého prostredia. Rovnováha a harmónia, to je cesta, ako sa vysporiadať s mnohými ťažkosťami, ktoré nám prináša súčasný životný štýl. A to nielen na úrovni fyzického tela, ale aj na úrovni psychickej. 

Zloženie: 
voda, alkohol
Su Zi perila krovitá, semeno Sem. perillae - 5,0g
Yu Bai Futyphonia veľká, hľuza Rhiz. typhonii - 3,7g
Dang Guiangelika čínska, koreň Rad. angelicae sinensis - 2,5g
Gan Cao sladké drievko, koreň Rad. glycyrrhizae - 2,5g
Hou Pomagnólia ľaliokvetá lekársky, kôra Cort. magnoliae - 2,5g
Qian Hu smldník zbiehavý, koreň Rad. peucedani - 3,7g
Rou Guiškoricovník čínsky, kôraCort. cinnamomi - 0,8g
Sheng Jiangzázvor obyčajný, podzemok Rhiz. zingiberis recens - 2,5g
Da Zaojujuba čínska, plodFruc. jujubae - 2,5g
Zi Su Yeperila krovitá, list Fol. perillae - 2,5g
Ku Shen - jerlín žltkastý, koreň Rad. sophorae flavescentis - 3,7g
Xing Ren - marhuľa obyčajná, semeno Sem. armeniacae - 3,7g
Cheng Liu Chinese tamarisk twing - 2,5g
 
Zdravotné tvrdenia o tinktúrach nám zakazuje legislatíva EÚ. Viac informácií o hubách a bylinných zmesiach nájdete vo verejne dostupných zdrojoch a na internete. Kvalitné informácie nájdete napríklad na www.tcmencyklopedie.cz. 

Dávkovanie: 

  • pred použitím je dobré tinktúru pretrepať. Mierne zakalenie je normálne. 
  • denná dávka je 1 kvapka na 1 kg telesnej hmotnosti. Dennú dávku rozdeliť na dve časti - ráno a večer. Tzn. ak vážite napríklad 70 kg, tak si dáte 35 kvapiek ráno a 35 kvapiek večer. Potom Vám tinktúra vydrží asi na 15 dní. 
  • po konzultácii s odborníkom je možné dať až trojnásobnú dávku 
  • Tinktúry užívajte na lačno. Minimálny odstup je 30 minút pred jedlom alebo jedna hodina po ňom. 
  • Tinktúru je možné zaliať trochou horúcej vody a tým dôjde k odpareniu alkoholu. Tento postup je vhodný pre deti alebo šoférov. 
  • pri akútnych stavoch odporúčame užívať tinktúru zvyčajne niekoľko dní, zvyčajne do vyriešenia problému 
  • pri chronických stavoch je potrebné užívať zvyčajne niekoľko mesiacov. Avšak do 2-3 mesiacov by sa malo objaviť minimálne zlepšenie. 
  • na jeden mesiac potrebujete zvyčajne 2-3 balenia (podľa dennej dávky - viď vyššie) 
Obsah balenia:  50ml = 1100 kvapiek
 
Zmes vychádza z čínskeho receptu Su Zi Jiang Qi Wan.
 
Upozornenie : Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C. Neobsahuje žiadne aditíva. Prípadný zákal alebo zrazeniny nie sú na závadu. 

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie