Kód: 063 | Značka: YaoMedica

063 YaoMedica Dunenie tamtamov 50ml

Neohodnotené
€12,90
Skladom (1 ks)
Základom tinktúry DUNENIE TAMTAMOV sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime. 

Tinktúra DUNENIE TAMTAMOV  vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Su Zi Jiang Qi Wan
Tinktúra sťahuje rebelujúcu energiu pľúc (Fei Qi), posilňuje pľúca (Fei) a slezinu (Pi) a transformuje hlien (Tan). Pľúca svojou zostupnou funkciou majú "rozprašovať" energiu (Qi) vzniknutú z potravy a dýchania. Vďaka sladkému drievku podporuje normálnu funkciu dýchacieho systému.
Kategória: Bylinné tinktury

Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej ich macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizujeme a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité. 

Mechanizmus uvoľňovania účinných látok pri macerácii v 50% alkohole je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvarmi či horúcovodnými extraktmi. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti. 

Jednotlivé receptúry YaoMedica tinktúr vychádzajú zo skúseností a overených postupov tradičnej čínskej medicíny, ktorá tu existuje už viac ako 4 000 rokov. Jej pohľad na človeka je celostný. Na telo sa pozerá ako na celok a zároveň ho chápe ako súčasť okolitého prostredia. Rovnováha a harmónia, to je cesta, ako sa vysporiadať s mnohými ťažkosťami, ktoré nám prináša súčasný životný štýl. A to nielen na úrovni fyzického tela, ale aj na úrovni psychickej. 

Zloženie: 
voda, alkohol
Su Zi perila krovitá, semeno Sem. perillae - 5,0g
Yu Bai Futyphonia veľká, hľuza Rhiz. typhonii - 3,7g
Dang Guiangelika čínska, koreň Rad. angelicae sinensis - 2,5g
Gan Cao sladké drievko, koreň Rad. glycyrrhizae - 2,5g
Hou Pomagnólia ľaliokvetá lekársky, kôra Cort. magnoliae - 2,5g
Qian Hu smldník zbiehavý, koreň Rad. peucedani - 3,7g
Rou Guiškoricovník čínsky, kôraCort. cinnamomi - 0,8g
Sheng Jiangzázvor obyčajný, podzemok Rhiz. zingiberis recens - 2,5g
Da Zaojujuba čínska, plodFruc. jujubae - 2,5g
Zi Su Yeperila krovitá, list Fol. perillae - 2,5g
Ku Shen - jerlín žltkastý, koreň Rad. sophorae flavescentis - 3,7g
Xing Ren - marhuľa obyčajná, semeno Sem. armeniacae - 3,7g
Cheng Liu Chinese tamarisk twing - 2,5g
 
Zdravotné tvrdenia o tinktúrach nám zakazuje legislatíva EÚ. Viac informácií o hubách a bylinných zmesiach nájdete vo verejne dostupných zdrojoch a na internete. Kvalitné informácie nájdete napríklad na www.tcmencyklopedie.cz. 

Dávkovanie: 

  • pred použitím je dobré tinktúru pretrepať. Mierne zakalenie je normálne. 
  • denná dávka je 1 kvapka na 1 kg telesnej hmotnosti. Dennú dávku rozdeliť na dve časti - ráno a večer. Tzn. ak vážite napríklad 70 kg, tak si dáte 35 kvapiek ráno a 35 kvapiek večer. Potom Vám tinktúra vydrží asi na 15 dní. 
  • po konzultácii s odborníkom je možné dať až trojnásobnú dávku 
  • Tinktúry užívajte na lačno. Minimálny odstup je 30 minút pred jedlom alebo jedna hodina po ňom. 
  • Tinktúru je možné zaliať trochou horúcej vody a tým dôjde k odpareniu alkoholu. Tento postup je vhodný pre deti alebo šoférov. 
  • pri akútnych stavoch odporúčame užívať tinktúru zvyčajne niekoľko dní, zvyčajne do vyriešenia problému 
  • pri chronických stavoch je potrebné užívať zvyčajne niekoľko mesiacov. Avšak do 2-3 mesiacov by sa malo objaviť minimálne zlepšenie. 
  • na jeden mesiac potrebujete zvyčajne 2-3 balenia (podľa dennej dávky - viď vyššie) 
Obsah balenia:  50ml = 1100 kvapiek
 
Zmes vychádza z čínskeho receptu Su Zi Jiang Qi Wan.
 
Upozornenie : Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C. Neobsahuje žiadne aditíva. Prípadný zákal alebo zrazeniny nie sú na závadu. 

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať.