Kód: 071 | Značka: YaoMedica

071 YaoMedica Kráľov palec 50ml

1 hodnotenie
€12,90
Skladom (1 ks)

Kráľov palec vychádza z tradičného receptu Tong Yong Tong Feng Tang

Tinktúra odvádza vlhkú horkosť (Shi Re) z oblasti palca dolných končatín. Zároveň rozbíja krvné zrazeninky (Xue Yu), uvolňuje horúce blokády (Re Bi) a spriechodňuje dráhy Luo. Doporučujeme striedmosť v stravovaní, hlavne obmedziť pikantné, smažené pokrmy a alkohol.

Kategória: Bylinné tinktury

Základom tinktúry KRÁĽOV PALEC sú čínske bylinky čiže yao. Pre dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime. Tinktúra KRÁĽOV PALEC vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Tong Yong Tong Feng Tang. Viac o účinkoch tradičných receptov nájdete v herbár. Chcete vedieť, ako prebieha výroba tinktúr YaoMedica? Viac tu.
Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť

Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Pre dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej je macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizuje a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité.

Mechanizmus uvoľňovanie účinných látok pri macerácii v 50% alkoholu je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvary či horúcovodnom extrakty. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti.

Jednotlivé receptúry YaoMedica tinktúr vychádzajú zo skúseností a overených postupov tradičnej čínskej medicíny, ktorá tu existuje už viac ako 4 000 rokov. Jej pohľad na človeka je celostnej. Na telo sa pozerá ako na celok a zároveň ho chápe ako súčasť okolitého prostredia. Rovnováha a harmónia, to je cesta, ako sa vysporiadať s mnohými ťažkosťami, ktoré nám prináša súčasný životný štýl. A to nielen na úrovni fyzického tela, ale aj na úrovni psychickej.

Viac informácií nájdete vo verejne dostupných zdrojoch, napríklad na internete.
zloženie:
voda, alkohol
Tian Nan Xing - rhiza. arisaematis preparátoch - 1,8g
Cang Zhu - Atraktylový vajcovitá, podzemok - rhiza. atractilodis - 3,6g
Chuan Xiong - koprníček Wallichův, podzemok - rhiza. ligustica - 3,0g
Long Dan Cao - horec, koreň - Rad. gentianae - 3,0g
Qiang Huo - notopterigium dřípené, podzemok - rhiza. notopterygii - 3,0g
Zo Xie - Žabník orientálne, podzemok - rhiza. alismatis - 3,0g
Huang Bai - korkovník amurský, kôra - Cort. phellodendri - 3,0g
Tong Cao - arália papírodárná, dreň - Medulla tetrapanacis - 3,0g
Bai Hua She She Cao - Oldenlandie roztažitá, vňať - Herb. hedyotis diffusa - 4,5g
Gan Cao - sladkého drievka, koreň - Rad. glycyrrhizae - 0,9g
Ren Dong Teng - zimolez japonský, byľ - Caulis lonicerae - 3,0g
Chi Shao - pivonka bielokvetá, koreň - Rad. Paeoniae rubra - 3,6g

Zdravotné tvrdenia o tinktúrach nám zakazuje legislatíva EÚ. Viac informácií o hubách a bylinných zmesiach nájdete vo verejne dostupných zdrojoch a na internete. Kvalitné informácie nájdete napríklad na www.tcmencyklopedie.cz.

 

Dávkovanie: 

  • pred použitím je dobré tinktúru pretrepať. Mierne zakalenie je normálne. 
  • denná dávka je 1 kvapka na 1 kg telesnej hmotnosti. Dennú dávku rozdeliť na dve časti - ráno a večer. Tzn. ak vážite napríklad 70 kg, tak si dáte 35 kvapiek ráno a 35 kvapiek večer. Potom Vám tinktúra vydrží asi na 15 dní. 
  • po konzultácii s odborníkom je možné dať až trojnásobnú dávku 
  • Tinktúry užívajte na lačno. Minimálny odstup je 30 minút pred jedlom alebo jedna hodina po ňom. 
  • Tinktúru je možné zaliať trochou horúcej vody a tým dôjde k odpareniu alkoholu. Tento postup je vhodný pre deti alebo šoférov. 
  • pri akútnych stavoch odporúčame užívať tinktúru zvyčajne niekoľko dní, zvyčajne do vyriešenia problému 
  • pri chronických stavoch je potrebné užívať zvyčajne niekoľko mesiacov. Avšak do 2-3 mesiacov by sa malo objaviť minimálne zlepšenie. 
  • na jeden mesiac potrebujete zvyčajne 2-3 balenia (podľa dennej dávky - viď vyššie) 
Obsah balenia:  50ml = 1100 kvapiek
 
Zmes vychádza z čínskeho receptu Tong Yong Tong Feng Tang
 
Upozornenie : Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C. Neobsahuje žiadne aditíva. Prípadný zákal alebo zrazeniny nie sú na závadu. 

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať.